Zástupci českých parlamentních stran se shodují, že prezidentské volby v Rusku dopadly podle očekávání

19.03.2018 13:50 | Zprávy
autor: nab

Ruské prezidentské volby, ve kterých vyhrál už v prvním kole dosavadní prezident Vladimir Putin, dopadly podle očekávání. Shodují se na tom zástupci českých parlamentních stran. Například Piráti nebo TOP 09 ale upozorňují, že ruské úřady omezily politickou soutěž, když neumožnily kandidovat opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. ANO a ČSSD zase upozorňují na napětí ve vztazích mezi Ruskem a evropskými státy.

Zástupci českých parlamentních stran se shodují, že prezidentské volby v Rusku dopadly podle očekávání
Foto: Personal website Vladimir Putin
Popisek: Vladimir Putin

„Všichni to čekali. Myslím, že to není žádné překvapení. Ty vztahy s Ruskem teď po tom útoku ve Velké Británii se podstatně zhoršují. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet,“ řekl novinářům premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Připomněl otravu agenta ruské vojenské rozvědky a pozdějšího spolupracovníka britské tajné služby Sergeje Skripala, ze které Londýn viní Rusko.

„Prezidentské volby v Rusku nepřinesly překvapení. Doufám, že prezident Putin se v příštích letech pokusí o snižování napětí v Evropě. Ze spolupráce může profitovat celá Evropa, ale míč je teď na straně Ruska. Ruská vláda by mohla začít tím, že konstruktivně přistoupí k vyšetřování útoku na bývalého ruského agenta Skripala ve Velké Británii,“ řekl ČTK předseda ČSSD Jan Hamáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

20:10 „Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

„Snaha dodatečně smiřovat, co je smířeno, se neodbytně vlamuje do otevřených dveří. Celá tato akce j…