Zastupitel Kalousek cestuje ve velkém po světě. Za peníze pražské radnice

13.11.2012 21:59

Pražský zastupitel Jan Kalousek (ODS) v pozici politika procestoval statisíce korun na výletech do zahraničí. Tyto sumy hradil pražský magistrát. Podle informací serveru Týden.cz pražský zastupitel utratil více než 720 tisíc korun, které padly například na propagaci pražských kulturních akcí v zahraničí.

Zastupitel Kalousek cestuje ve velkém po světě. Za peníze pražské radnice
Foto: praha.eu
Popisek: Jan Kalousek přivítal fotografa Davida LaChapelle
reklama

Člen ODS vyrazil např. do Jeruzaléma nebo do Soulu - za čtyřdenní cestu do jihokorejské metropole radnice uhradila 85 tisíc korun. V tuto chvíli je v čínské Šanghaji a ke svým cestám se nechce příliš vyjadřovat. Uvedl pouze, že patřičné informace lze získat na magistrátním odboru zahraničních vztahů.

Podezření z pojistného podvodu

"Celkem se Kalousek za poslední rok a půl vydal do ciziny sedmadvacetkrát. Šestnáct cest absolvoval samostatně, zbytek s kolegy z magistrátu. Nejvíce peněz tento zastupitel rozpočtu hlavního města ukrojil v rámci propagace kulturní akce Dny Prahy, které pořádají během roku jednotlivé městské části. Obvykle čítají kulturní program společně například s vystoupením populárních zpěváků," píše server.

Stojí za připomenutí, že Jan Kalousek je podezřelý ze spáchání pojistného podvodu, kvůli čemuž letos v květnu rezignoval na post předsedy pro informatiku a evropské fondy na magistrátu. Konkrétně měl být Kalousek zapojen do podvodu spáchaného dnes již neexistujícím autoservisem, který vedl dvojí účetnictví.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil promluvil při narozeninách ODS: Revoluční mládež Pirátů. Kultura udávání. Stoka

19:50 Zahradil promluvil při narozeninách ODS: Revoluční mládež Pirátů. Kultura udávání. Stoka

Občanská demokratická strana slaví 30 let od svého vzniku a její matador a europoslanec Jan Zahradil…