Zatáhli do toho Mirka Donutila. Ouvej. Miroslava Němcová chtěla znát slabiny ČT. Padl Václav Moravec. A pak to přišlo

06.02.2020 18:48

Před zákonodárce předstoupil zájemce o členství v Radě ČT, který na jedné straně konstatoval, že publicistika funguje ve veřejnoprávní televizi dobře. Zato zkritizoval Václava Moravce. Konstatoval také, že by se v mediálních radách měli objevit i zástupci menšin, a kritizoval veřejnoprávní televizi za nakupování licencí na zahraniční formáty pořadů. Hvězdou kritizovaného seriálu byl Miroslav Donutil.

Zatáhli do toho Mirka Donutila. Ouvej. Miroslava Němcová chtěla znát slabiny ČT. Padl Václav Moravec. A pak to přišlo
Foto: Repro YouTube
Popisek: Miroslava Němcová na 29. kongresu ODS (18.1.2020)
reklama

Před poslance předstupují další a další kandidáti, kteří by rádi usedli v mediálních radách ČT a Českého rozhlasu. O osm míst má zájem víc než sto uchazečů. Je mezi nimi i filmový kritik Jan Svačina, jehož do Rady ČT nominoval filmový a televizní svaz FITES, napsal server Lupa.cz.

Anketa

Byl by Dominik Hašek dobrý prezident?

2%
98%
hlasovalo: 32622 lidí

Svačina si posteskl, že vystoupení jednotlivých kandidátů do Rady ČT nevysílá ČT24.

Je členem poroty, která uděluje ceny Trilobit a anticenu Kyselý citron, kterou si letos s radostí přišel převzít další zájemce o členství v mediálních radách, Luboš Xaver Veselý. Dostal ji za podbízivý styl moderování. Poděkoval za ni a vmetl porotcům do tváře, že ho zajímají jen názory diváků.

Jako vozíčkář Svačina před zákonodárci poukazoval i na to, že patří ke společenské menšině, která má právo kontrolovat veřejnoprávní médium.

„Pokud mohou mít téměř kontinuálně své zastoupení v Radě ČT sportovci, mohli byste to po 25 letech dopřát i lidem s hendikepem,“ neváhal využít svého zdravotního stavu Svačina.

Poslankyně Miroslava Němcová (ODS) se ho zeptala, jaké silné a slabé stránky vidí na současné ČT.

„To je na dlouhou diskusi. V principu televize funguje. Dokonce si myslím, že po Ivu Mathém je Petr Dvořák ředitel, který také funguje, navzdory tomu, že jsme se báli toho, že přichází z komerční televize,“ odvětil Svačina s tím, že ve veřejnoprávní televizi funguje publicistika, kterou považuje za vyváženou. Výhrady má prý jen k nedělním diskusím Václava Moravce s politiky.

Rozčiluje ho prý i přebujelý nákup licencí ze zahraničí, například na seriál Doktor Martin nebo Peče celá země. Nelibě prý sleduje i nasazování pořadů jako Nedej se! a Přidej se! do schématu, a nakonec mu prý není po chuti reklama převlečená za sponzoring.

Česká verze seriálu Doktor Martin si na serveru Česko-slovenské filmové databáze vysloužila poměrně špatné hodnocení 57 procent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

19:58 Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa varuje před novým maďarským zákonem, zakazujícím propagaci LGBTQ…