Zatímco Kalousek vyvěšoval vlajku Tibetu, Číňané „přikupili“. Co tentokrát?

11.03.2016 10:51

Zatímco předseda TOP 09 Miroslav Kalousek mluvil 10. března o osudu Tibetu, Číňanům zřejmě spadne do klína kousek Česka. Investiční skupina CEFC pravděpodobně navýší svůj podíl ve skupině J&T na padesát procent. Informoval o tom server iDnes.cz

Zatímco Kalousek vyvěšoval vlajku Tibetu, Číňané „přikupili“. Co tentokrát?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Letní palác a Zakázané město v Pekingu uvádí naštvaný mandarínek

10. březen je dnem, v němž si připomínáme potlačení povstání Tibeťanů proti čínským komunistickým vládcům. V řadě zemí se proto tento den vyvěšují tibetské vlajky, jako projev solidarity s Tibetem. Předseda TOP 09 vyvěsil tuto vlajku i v Poslanecké sněmovně. Sluší se ovšem dodat, že Česká republika oficiálně uznává jednotu Číny. Tibet nevyjímaje.

V době, kdy se debatovalo o Tibetu, si čínští investoři ze skupiny CEFC řekli, že svůj podíl ve slovensko-české skupině CEFC navýší na 50 procent. Hodnota jejich investic v této skupině tak dosáhne 57 miliard. Ani jedna ze stran nechtěla transakci potvrdit, ale zdá se, že příslušné úřady se transakcí podle serveru budou zabývat.

„JTFG je strategickým partnerem CEFC nejen v ČR, ale i ve střední a východní Evropě. Společně připravujeme řadu projektů včetně dalšího prohloubení vzájemné spolupráce,“ říká neurčitě Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka evropské CEFC Group.

Nelze prý vyloučit, že obě strany čekaly na dobu po slovenských volbách. Pokud bude transakce schválena, z J&T se fakticky stane čínská finanční instituce, v níž si ponechají své podíly slovenští finančníci a zakladatelé Jozef Tkáč a Ivan Jakabovič.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Penis, malé koule... Pískání na Klause ml.: Jeho nepřátelé promluvili. I z ODS. Nové info a „válka“

9:15 Penis, malé koule... Pískání na Klause ml.: Jeho nepřátelé promluvili. I z ODS. Nové info a „válka“

Incident na Národní třídě, kde demonstranti vypískali Václava Klause mladšího, stále hýbe společnost…