Zatímco Miloš Zeman promlouval před kamerami, Daniela Drtinová pobíhala marně venku

14.01.2018 8:25

Prezident Miloš Zeman čekal na sečtení hlasů z prvního kola přímé prezidentské volby v Loretánské ulici. Spolu s ním tam čekala také manželka Ivana Zemanová a novináři. Ale tady se to začíná komplikovat. Dovnitř totiž nebyli vpuštěni někteří novináři, kteří o to řádně s předstihem požádali a bylo jim přislíbeno, že vpuštěni budou.

Zatímco Miloš Zeman promlouval před kamerami, Daniela Drtinová pobíhala marně venku
Foto: ReproFoto. ČT
Popisek: Daniela Drtinová
reklama

Daniela Drtinová z internetové televize DVTV v sobotu zažila nemilé překvapení. Ačkoli předem řádně požádala o akreditaci, aby jako novinářka mohla být přítomna v týmu Miloše Zemana, a akreditace jí byla udělena, když se měla dosta do blízkosti Miloše Zemana, tvrdě narazila.

Zatímco její kameraman byl vpuštěn do budovy, kde čekal Miloš Zeman výsledek prvního kola volby, ona sama musela zůstat venku. Nepustili ji dovnitř. Alespoň hlavním vchodem ne. A Drtinová se nedozvěděla proč. Muž, který ji nepustil, své rozhodnutí odmítl zdůvodnit. „Ne, nezlobte se, já neposkytuju rozhovory,“ řekl pouze. Zkoušela to tedy bočním vchodem, ale i tady narazila.

„Přestože tady před dveřmi Miloše Zemana po prvním kole prezidentské volby stála povětšinou jen ta novinářská obec, která měla akreditaci, tak část novinářů zůstala venku přede dveřmi. Nebyli vpuštěni dovnitř. Mezi nimi nebyla vuštěna ani DVTV, resp. nevpustili dovnitř mě. Můj kameraman se dovnitř dostal. Já když jsem se dostala na řadu a ptala jsem se místní ochranky, proč nemohu dovnitř, přestože mám řádnou akreditaci, tak mi bylo s úsměvem řečeno, že kapacita je naplněná, že místnost je plná a že se dovnitř nedostanu,“ podivovala se novinářka.

„Já jsem se ještě pokusila dostat se tady bočním vchodem přes místní lidi do budovy, ve které se tisková konference konala, dostala jsem se přímo přede dveře místnosti, kde se konala tisková konference, a tam jsem znovu narazila na ochranku. Tak jsme byli venku,“ uzavřela novinářka překvapeně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

15:00 Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

„Nechápu, že si tohle někdo může dovolit, aniž by se mě zeptal,“ reagoval herec Miroslav Donutil na …