Zaútočíte? Zničíme vás! Zahrozil Putin. A pak řekl něco, co vůbec nepotěší Asada

11. 12. 2015 17:00

Ruský prezident Vladimir Putin varoval před útoky na ruské jednotky v Sýrii. Jakákoliv skupina, jež ohrozí bezpečnost ruských vojáků v Sýrii, bude zničena, řekl Putin a vyzval armádu k „mimořádně tvrdému“ postupu proti všem hrozbám. Mimo jiné také uvedl, že Rusko spolupracuje i se Svobodnou syrskou armádou, jež představuje opozici prezidenta Asada. Informuje agentura Reuters.

Zaútočíte? Zničíme vás! Zahrozil Putin. A pak řekl něco, co vůbec nepotěší Asada
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace
reklama

Prezident Putin uvedl v pátek na každoročním vystoupení na ministerstvu obrany, že Rusko uskutečňuje společné operace i se syrskou vládní opozicí, jež představuje Svobodná syrská armáda.

Jde tak o první prohlášení, ve kterém se Rusko přiznalo k podpoře jiného uskupení v boji s Islámským státem, než je režim prezidenta Bašára Asada. Putin řekl, že již v listopadu podnikly ruské vzdušné síly několik náletů na cíle teroristů na základě informací od Svobodné syrské armády.

„Práce našeho letectva pomáhá ve sjednocení snah vládních jednotek a Svobodné syrské armády,“ řekl Putin na každoročním setkání. „Nyní určitá část jejich vojáků, něco přes pět tisíc, podniká ofenzivní operace proti teroristům po boku běžných jednotek v provinciích Homs, Hama, Aleppo a Rakká,“ popsal angažmá syrské opozice.

Celý text zde

Během svého proslovu Putin také varoval před jakýmkoliv ohrožením ruských vojáků. „Varuji všechny, kteří by se opět mohli dopustit provokací vůči našim jednotkám,“ řekl v proslovu.

Sdělil, že každá skupina či frakce, jež se pokusí ohrozit ruské jednotky v Sýrii, bude bez milosti zničena.

„Přikazuji vám jednat extrémně tvrdě. Jakékoliv cíle ohrožující ruskou skupinu či pozemní infrastrukturu musejí být okamžitě zničeny,“ řekl svým generálům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…