Zavřený výtvarník: Zákon funguje jako plot na dobytek. Ti nahoře nás dojí

01.03.2012 10:48

Výtvarník Roman Týc napsal v prosinci loňského roku otevřený dopis soudkyni Janě Miklové, která ho poslala za mříže za to, že odmítl zaplatit soudem uloženou pokutu. Výtvarník v dopise zpochybňuje současný soudní systém a poukazuje na to, že jeden z lidí, kteří ho soudili, bývá spojován s justiční mafií. Zprávu přináší server Lidovky.cz.

Zavřený výtvarník: Zákon funguje jako plot na dobytek. Ti nahoře nás dojí
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

"Kde je soudce Hájek který mne soudil? Proč se na internetu musím dozvídat, že je vyšetřován policií v korupčních kauzách v justici? Proč musím psát vám, člověku, který se stal mým katem?" ptá se výtvarník soudkyně.

Nemusíte být otroky systému

Týc poškodil několik semaforů tím, že vyměnil ony panáčky, kteří se na nich rozsvěcí. Snažil se tak lidem dokázat, že nemusí otročit systému, mohou svobodně kráčet, kam a kdy chtějí.

„Signalizační systém může znázorňovat systém společensko-politický, ve kterém musí žít každý z nás. Skrze tento systém jsem chtěl lidem ukázat, že nemusí jít a stát, když jim to systém přikáže, je jen na nich, na každém z nás, co zrovna chceme, nebo potřebujeme udělat,"

Lze namítnout, že tím ohrozil bezpečnost chodců, že pravidla mají své opodstatnění, výtvarník na to však reaguje tvrzením, že on sám se nespoléhá na systém, ale na druhé lidi. Vždyť i zákon připouští, že dopravní systém lze obejít v případě, že tím bude zachráněn lidský život.

„Pořád je tu zákon, který je tak složitý, že obyčejný člověk nezná jeho hranice, a snadno se díky strachu stává obětí těch, kteří ho tvoří, kteří ho hájí a kteří s ním pracují. Zákon je prostě takový elektrický plot na dobytek, který ti nahoře dojí,“ uzavírá výtvarník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

8:02 Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

Ve studiu České televize se sešli tři senátoři: Tomáš Czernin, Miroslav Adámek a Jiří Dienstbier. Z …