Zdechovský: Petr Fiala má obrovský přehled, je důsledný a nebere si servítky

12.08.2021 12:25 | Glosa

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský promluvil o předsedovi ODS Petru Fialovi a kandidátovi koalice Spolu, tj. koalice ODS, lidovců a TOP 09, na premiéra. „Má obrovský přehled, je důsledný a nebere si servítky. Je to naprosto jiný člověk, než jsem ho znal z medií,“ prohlásil o Fialovi.

Zdechovský: Petr Fiala má obrovský přehled, je důsledný a nebere si servítky
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Veřejnost vnímá předsedu ODS a kandidáta koalice Spolu na premiéra jako profesora, který všude chodí v saku a v košili s dlouhým rukávem, i na opékání buřtů, a většinou k voličům promlouvá poklidně a s vážnou tváří.

Europoslanec Tomáš Zdechovský se proto lidem rozhodl Petra Fialu popsat tak, jak ho možná neznají.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

„Musím se přiznat, že za ten rok spolupráce s Petrem Fialou jsem na něj obrovsky přehodnotil názor. Má obrovský přehled, je důsledný a nebere si servítky. Je to naprosto jiný člověk, než jsem ho znal z medií. Jsem přesvědčen, že je to ten nejlepší kandidát na post premiéra,“ napsal na Twitteru.

Chvála na Petra Fialu

Zdůraznil, že i Fiala umí bouchnout do stolu.

„Kdo Petra nezažil, tak si těžko dokáže představit bouchnutí do stolu nebo zvýšení hlasu při jednání. Ale pořád je na rozdíl od AB slušný,“ prohlásil Zdechovský.

Na počátku byl prý ke vzniku koalice ODS, lidovců a TOP 09 skeptický, ale změnil názor. „To asi většina lidí, ale skvěle jsme si sedli,“ pravil.

Chvála na Petra Fialu

Zdůraznil, že to napsal tak, jak to cítí a dal najevo, že věří v úspěch koalice Spolu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

12:24 Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

Schůzka kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského s prezidentem Milošem Zemanem trvala asi 40 …