Zdechovský to rozbalil u Soukupa. Třeba o tom, jak zachází s lidmi Andrej Babiš

12.04.2019 10:14

Hostem čtvrtečního pořadu Duel Jaromíra Soukupa byl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Vyjádřil se k personálním změnám ve vládě, konkrétně k odcházející ministryni průmyslu a obchodu Martě Novákové a ministru dopravy Danu Ťokovi (oba za ANO). Jednoduše se podle jeho slov premiérovi Andreji Babišovi už nehodili.

Zdechovský to rozbalil u Soukupa. Třeba o tom, jak zachází s lidmi Andrej Babiš
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
reklama

Premiér Andrej Babiš ve středu na Hradě oznámil, že ve vládě končí dva ministři. Martu Novákovou v pozici ministryně průmyslu a obchodu nahradí šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček.

Novým ministrem dopravy místo Dana Ťoka, který odstoupil dobrovolně, bude Vladimír Kremlík z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Europoslanec Zdechovský u Soukupa prozradil, jak ve skutečnosti tyto změny čte. „Když se určití lidé Andrejovi Babišovi přestanou hodit, tak musí své posty opustit,“ prozradil svůj pohled na věc.

Dále poznamenal, že jak ministryni Novákovou, tak ministra Ťoka osobně dobře zná. V kontextu s tím zmínil, že to, jak je představují média, neodpovídá zcela skutečnosti. „Jejich mediální obraz je daleko horší než pracovní výsledky, které mají,“ zdůraznil na jejich obranu.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

Moderátor zmínil přešlapy ministryně Novákové, například nepochopila, proč operátoři v Česku mají tak drahá data. Tvrdila, že když nebudeme na wifině, tak data budou levnější. Padla tak otázka, zda se Zdechovský domnívá, že se jejímu nástupci podaří data zlevnit. Europoslanec ale připomněl, že to není vůbec jednoduchá záležitost. „Na našem území působí tři operátoři, mezi kterými není nijak výrazný rozdíl,“ konstatoval.

Jako jednu z možných variant jak toho docílit by viděl v tom, že by přišel čtvrtý operátor. „Mohl by přijít například ze zahraničí,“ uvedl Zdechovský. Otázkou však pak zůstává, zda by se i on nakonec nepřizpůsobil zde již zavedeným cenám. Kromě toho Novákové také zlomilo vaz to, že svou funkci nezvládala a lokajsky se chovala k zástupcům Číny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

22:07 USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

Oslavy Dne nezávislosti se ve Spojených státech nesly ve znamení násilí. V ulicích došlo k desítkám …