Zdeněk Svěrák tvrdí, že jste ztratili rozum

29.10.2017 19:01

V pražské O2 aréně se uskutečnil velký koncert na oslavu padesátileté spolupráce Zdeňka Svěráka s Jaroslavem Uhlířem. Ač oba pánové skládali a zpívali veselé písničky, Svěrák na akci pronesl poměrně chmurnou vizi české budoucnosti. Český národ podle jeho názoru zhyne.

Zdeněk Svěrák tvrdí, že jste ztratili rozum
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Zdeněk Svěrák je český dramatik, scénárista, herec a autor písňových textů

„V opeře Libuše od Bedřicha Smetany se zpívá, že český národ neskoná. Já mám obavu, že skoná. Začíná to tím, že ztratí rozum, což se nám přihodilo přesně před týdnem,“ řekl Svěrák. Po těchto slovech se ozval ohlušující potlesk. „Potom začne hynout na to, že Češi nechtějí mít děti. Chci vám poděkovat, vy všichni rodiče, kteří jste na sebe vzali všechny ty starosti a radosti, co s dětmi jsou. Prosím, vychovejte z nich moudré občany, ať ten konec aspoň oddálíme,“ požádal Svěrák. Jeho slova přinesl server Aktuálně.cz.

Jeho slova byla podle serveru o to naléhavější, že zazněla v den 99. výročí vzniku našeho státu.

Anketa

Znepokojuje vás zdravotní stav prezidenta Zemana?

21%
79%
hlasovalo: 8451 lidí

Celý článek naleznete zde.

Písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře v sobě přitom podobně chmurné vize neobsahují. Jsou většinou veselé a baví několik generací dětí. Pánové mají na kontě na čtyři stovky písniček – mezi jinými Dělání, Statistika nebo písně z filmu „Ať žijí duchové“. Pánové se za své písně opakovaně dočkali dlouho trvajících potlesků ve stoje.

Uhlíř prozradil, že ho před padesáti lety na Svěrákovi zaujalo manšestrové sako, zatímco Svěrák prý oceňoval to, jak Uhlíř „mlátil do klavíru“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky

17:55 Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky

Arabista Petr Pelikán poskytl rozhovor serveru Info.cz. Prohlásil v něm mimo jiné, že podle jeho náz…