Zdeněk Tůma běží štafetový běh Praha - Řím – Orvieto

04.06.2012 13:01

Šestý ročník štafety Božího těla odstartoval dnes dopoledne před pražským arcibiskupstvím na Hradčanském náměstí kardinál Miroslav Vlk. Prvním běžcem první etapy se stal náměstek primátora Pavel Richter (TOP 09). Název Štafeta „Božího těla“ (Corpus Domini) je odvozen od stejnojmenného svátku, který je slaven každoročně v červnu po celém světě.

Zdeněk Tůma běží štafetový běh Praha - Řím – Orvieto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Tůma

"Běh odedávna nebyl jen klasickou sportovní disciplínou, ale také svébytným prostředkem komunikace. Ve štafetovém běhu, který dnes zahajujeme, jde více než o sportovní výkony o lidské poselství. Poselství odkazující ke svátku Božího těla, k jehož vzniku se váže pověst o pouti kněze Petra z Prahy do Říma roku 1263. Nechť je i letošní štafetový běh z Prahy do Orvieta poklonou evropské křesťanské tradici,“ uvedl náměstek primátora Richter.

Představitelé Orvieta oslovili českou stranu, aby se podílela na průvodních oslavách svátku a vyslala své delegáty. Vznikla tak česko-italská akce ŠTAFETA PRAHA – ŘÍM – ORVIETO. Jedná se o společný sportovně kulturní a duchovní program. Pořadatelé štafety jsou za italskou stranu město Orvieto a biskupství Orvieto, za českou stranu hlavní město Praha, které se též finančně spolupodílí, Arcidiecézní charita Praha a Arcibiskupství pražské.

I v českých zemích byl tento svátek vždy významnou církevní událostí, kdy se po mši konala procesí stejně jako dnes v Orvietu, kde slaví celé město. Do závodu se zapojí také zastupitelé Helena Chudomelová a Zdeněk Tůma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi

22:21 Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi

Moderátor Ray Koranteng exkluzivně pro TV Nova zpovídal premiéra Andreje Babiše ohledně kauzy jeho s…