Zdeněk Tůma běží štafetový běh Praha - Řím – Orvieto

04.06.2012 13:01

Šestý ročník štafety Božího těla odstartoval dnes dopoledne před pražským arcibiskupstvím na Hradčanském náměstí kardinál Miroslav Vlk. Prvním běžcem první etapy se stal náměstek primátora Pavel Richter (TOP 09). Název Štafeta „Božího těla“ (Corpus Domini) je odvozen od stejnojmenného svátku, který je slaven každoročně v červnu po celém světě.

Zdeněk Tůma běží štafetový běh Praha - Řím – Orvieto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Tůma
reklama

"Běh odedávna nebyl jen klasickou sportovní disciplínou, ale také svébytným prostředkem komunikace. Ve štafetovém běhu, který dnes zahajujeme, jde více než o sportovní výkony o lidské poselství. Poselství odkazující ke svátku Božího těla, k jehož vzniku se váže pověst o pouti kněze Petra z Prahy do Říma roku 1263. Nechť je i letošní štafetový běh z Prahy do Orvieta poklonou evropské křesťanské tradici,“ uvedl náměstek primátora Richter.

Představitelé Orvieta oslovili českou stranu, aby se podílela na průvodních oslavách svátku a vyslala své delegáty. Vznikla tak česko-italská akce ŠTAFETA PRAHA – ŘÍM – ORVIETO. Jedná se o společný sportovně kulturní a duchovní program. Pořadatelé štafety jsou za italskou stranu město Orvieto a biskupství Orvieto, za českou stranu hlavní město Praha, které se též finančně spolupodílí, Arcidiecézní charita Praha a Arcibiskupství pražské.

I v českých zemích byl tento svátek vždy významnou církevní událostí, kdy se po mši konala procesí stejně jako dnes v Orvietu, kde slaví celé město. Do závodu se zapojí také zastupitelé Helena Chudomelová a Zdeněk Tůma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…