Zděšení po TV Nova: „Babiš prezident! Dělejte něco.“ Něco se děje

14.10.2021 7:41 | Ze sítí

Andrej Babiš (ANO) se pravděpodobně chce stát českým prezidentem. Své voliče začal oslovovat hned v neděli po volbách ve svém tradičním pořadu „čau lidi“ a od té doby nepřestal. Svědčí o tom i Babišovo vystoupení v Televizních novinách na Nově. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) vyzval k akci.

Zděšení po TV Nova: „Babiš prezident! Dělejte něco.“ Něco se děje
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO).

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

68%
19%
hlasovalo: 43285 lidí

Ačkoli se šéf hnutí ANO Andrej Babiš stal nejbohatším Čechem právě po roce 1989, pár dní po sněmovních volbách, v nichž neuspěl tak, jak by si přál, nenechává na období 1989 až 2013 nit suchou. Tvrdí, že polistopadoví politici rozkradli tuhle republiku a teď se znovu derou k moci v podobě koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09, které pomáhá koalice Pirátů a STAN.

Ve svém vystoupení na TV Nova Babiš napřed uklidnil lidi, že se nemusí obávat krachu dodavatele elektřiny Bohemia Energy, protože lidé, kteří měli smlouvu s tímto dodavatelem, mají teď 6 měsíců na to, najít si dodavatele nového. „My jsme udělali maximum pro to, abychom pro všechny naše občany kompenzovali nárůst energií,“ ujistil Babiš národ.

Firmu Bohemia Energy označil za největšího „energetického šmejda“, kvůli kterému vláda změnila zákon.

„My čekáme na pětikoalici, která se musí domluvit na rozdělení postů ve Sněmovně a na rozdělení postů ve vládě. 8 listopadu podá vláda demisi, následně se vydám za panem prezidentem, budu ho informovat o mé pozici a následně to oznámím veřejnosti a všem občanům. Určitě budeme konstruktivní. My budeme konstruktivní opozice, my nechceme nic zdržovat. Nám záleží na tom, aby Česká republika nadále prosperovala jako za naší vlády a doufejme, že za té příští vlády se to povede,“ dodal.

„Já znovu opakuju, budu konstruktivní. Mám velký zájem, aby Česká republika nadále prosperovala jako za nás,“ zopakoval.

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný proto vyzval k jasné akci.

„Kdo viděl zprávy na Nově, nepochybuje. Andrej Babiš je ZCELA focusován na prezidentskou kampaň. Bookmakeři mají o tom samém jasno už delší dobu. Definitiva. Čím dříve (předbíhám, většina logicky nepobere) pochopí dvacet čičmundů, že mají uhnout kandidátovi SPOLU (M. K.), tím lépe!“ vypálil Pavel Novotný na twitteru.

Pavel Novotný burcuje

„Mezi čičmundy proboha nepočítám Pavla Fischera, což by byl samozřejmě prezident jak víno. Jinak, teď listopad prosinec vyjede patnáct prezidentů. Senátory jich kvůli Zemanově stavu obíhá dvacet. Snad se stáhnout co nejdříve jednou,“ dodal s odkazem na dobu, ve které podle něj bude třeba, aby proti Babišovi stál jediný silný kandidát.

Pavel Novotný burcuje

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zle po 3. dávce.“ Šikanujte neočkované, volal Novotný. Už ví, že to neměl dělat

20:35 „Zle po 3. dávce.“ Šikanujte neočkované, volal Novotný. Už ví, že to neměl dělat

„Jsem pro šikanu neočkovaných,“ takové prohlášení dnes učinil na sociální síti starosta pražské měst…