Zdravotní unie? Zahradil se zhrozil. Toto navrhla šéfka EK ve Zprávě o EU

17.09.2021 10:13

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přednesla zprávu o stavu EU. Europoslanec Jan Zahradil ocenil, že v ní dobře pojmenovala hrozby, před nimiž EU stojí. Jedním dechem však dodal, že Leyenová nabízí k řešení těchto hrozeb a problémů scestné recepty. A na jednu věc prý Leyenová zcela zapomněla.

Zdravotní unie? Zahradil se zhrozil. Toto navrhla šéfka EK ve Zprávě o EU
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Stejně jako prezidenti USA přednášejí rok co rok Zprávu o stavu Unie, přednášejí obdobný text i předsedové Evropské komise. Nejinak tomu je i u stávající šéfky EK Ursuly von der Leyenové. Ta podle Jana Zahradila letos dobře pojmenovala hrozby, před nimiž EU stojí.

Ursula von der Leyenová správně řekla, že velkým problémem je koronavirová pandemie.

„Ursula von der Leyen mluvila o pandemii koronaviru a reakci Evropské unie na ni. Očekával bych však alespoň malou míru sebereflexe a uznání chyb, které na začátku při nákupu vakcín udělala. K této sebereflexi bohužel nedošlo, naopak zcela nesmyslně navrhuje vytvoření zdravotní unie, tedy postupný přenos pravomocí v oblasti zdravotnictví na úroveň EU. Při různorodosti evropských zdravotních systémů nepřinese tento krok vůbec nic pozitivního,“ uvedl předseda klubu ODS v Evropském parlamentu Jan Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Podle Zahradila Leyenová také správně poznamenala, že EU musí více spolupracovat s Indií a dalšími zeměmi. Ale tady by očekával nějaký podstatný a viditelný krok, jako je např. uzavření konkrétní dohody s Indií nebo s dalšími zeměmi.  

Nakonec si posteskl, že Leyenová v podstatě nenabídla cestu, jak zastavit technologické zaostávání EU za Asií a USA. Naznačila jen, že by si EU měla sama vyrábět čipy, ale to Zahradil považuje v současné situaci za nerealizovatelné.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Chápete vůbec dnešní situaci z pohledu obyčejných lidí?

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tom, že je závist špatná, i že si u nás lidi na můj vkus závidí až moc - často nesmyslně, ptotože mají zpřeázené priority nebo třeba i jen proto, že je někdo schopnější a úspěšnější, ale sám proto, aby se měl líp, nic nedělá. Opravdu si ale nyní myslíte, že je to jen o ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

22:32 VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

Bývalý premiér ve svém pravidelném pondělním hlášení Čau lidi, které vysílá z obytňáku, s nímž vyraz…