Zdravotnické odbory protestují pomocí dárků, nechtějí opět děsit lidi

08.11.2011 19:21

Lékařské odbory zahájily novou protestní kampaň pod názvem „Zůstáváme, splňte sliby!“. Odboráři chtějí po třicet dní připomínat ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi jeho závazky – na každý den jedním symbolickým dárkem. Péče o pacienty omezena nebude, šéf odborů Martin Engel už nechce nikoho děsit.

Zdravotnické odbory protestují pomocí dárků, nechtějí opět děsit lidi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel

Ministr od odborářů v úterý obdržel již třetí dárek. „První den to byl dvojdárek, to bylo velké memorandum a budík, a dnes to byly brýle. Čili jsou to tři dárky dnes výjimečně ve dvou dnech, ale jinak se budeme snažit, aby to byl co den, to dárek," popsal protestní happeningovou akci Engel v úterních Impulsech Václava Moravce s tím, že se předání všech dárků bude krýt s protestními akcemi v jednotlivých krajích.

Oproti loňské lavině výpovědí lékařů zaštítěné hlavičkou akce „Děkujeme, odcházíme!" nyní odbory zvolily mírnější přístup.


„Připravili jsme si úsměvnou kampaň. Já v adventním čase nechci trvale zneklidňovat své lidi ani pacienty, ale přeci nemůžeme garantovat, že si toto necháme líbit!" rozčiloval se odborářský předák ve studiu.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger se pokusil o dohodu a nabídl odborům od ledna příštího roku příplatek k mzdovým tarifům ve výši šest a čtvrt procenta s tím, že by se v budoucnu mohl případně zvýšit k požadovaným deseti procentům. S tím se ale zdravotnické odbory nespokojily a požadují po ministrovi dodržení loňského slibu.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

20:33 Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

Ve středu 21. srpna si na řadě míst České republiky lidé i politici se svými projevy připomněli okup…