Zdravotnické odbory protestují pomocí dárků, nechtějí opět děsit lidi

8. 11. 2011 19:21

Lékařské odbory zahájily novou protestní kampaň pod názvem „Zůstáváme, splňte sliby!“. Odboráři chtějí po třicet dní připomínat ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi jeho závazky – na každý den jedním symbolickým dárkem. Péče o pacienty omezena nebude, šéf odborů Martin Engel už nechce nikoho děsit.

Zdravotnické odbory protestují pomocí dárků, nechtějí opět děsit lidi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel
reklama

Ministr od odborářů v úterý obdržel již třetí dárek. „První den to byl dvojdárek, to bylo velké memorandum a budík, a dnes to byly brýle. Čili jsou to tři dárky dnes výjimečně ve dvou dnech, ale jinak se budeme snažit, aby to byl co den, to dárek," popsal protestní happeningovou akci Engel v úterních Impulsech Václava Moravce s tím, že se předání všech dárků bude krýt s protestními akcemi v jednotlivých krajích.

Oproti loňské lavině výpovědí lékařů zaštítěné hlavičkou akce „Děkujeme, odcházíme!" nyní odbory zvolily mírnější přístup.


„Připravili jsme si úsměvnou kampaň. Já v adventním čase nechci trvale zneklidňovat své lidi ani pacienty, ale přeci nemůžeme garantovat, že si toto necháme líbit!" rozčiloval se odborářský předák ve studiu.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger se pokusil o dohodu a nabídl odborům od ledna příštího roku příplatek k mzdovým tarifům ve výši šest a čtvrt procenta s tím, že by se v budoucnu mohl případně zvýšit k požadovaným deseti procentům. S tím se ale zdravotnické odbory nespokojily a požadují po ministrovi dodržení loňského slibu.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

18:39 Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

Kudy se do politiky vrátí charisma? Kam sahá Macron Charlesi de Gaullovi? Bezdětná „Bundesmutti“ Wil…