„Přestože je senátor ODS Tomáš Jirsa přesvědčen, že jeho nedělní biftek nemůže přece nikomu způsobit žádnou škodu, vědci si myslí, že nemá pravdu,“ začíná Lamper svůj článek v rubrice „Denní menu“ týdeníku Respekt, která českým čtenářům v překladu přibližuje texty světových médií.
„Kromě zvířat samotných škodí láska k masité dietě i Zemi a začínají se objevovat hlasy, že je nutné s tím něco dělat,“ píše Lamper.
A jaké jsou podle redaktora Respektu možnosti? „Třeba maso zdražit, aby časté konzumenty trochu přešla chuť,“ píše a zmiňuje plány na zvýšení daně z přidané hodnoty u masa, kterou navrhli minulý týden politici z různých stran v sousedním Německu. „Oficiálním důvodem návrhu je snaha snížit celonárodní spotřebu masa, zlepšit životní podmínky chovaných zvířat a přispět k ochraně životního prostředí,“ píše.
„Německo v těchto úvahách není samo, Dánsko a Švédsko zvažují stejný přístup,“ cituje Lamper Vox. Dále zmiňuje i čerstvou zprávu OSN, podle které je pro úspěch v boji proti změnám klimatu „klíčové změnit náš přístup k nakládání s půdou a k produkci potravin“.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


