Že řeknu kunda? Že se vožeru? Umělec a učitel na základní škole vyhuboval Zemanovi

25. 2. 2016 10:27

Marcel Černý, učitel na základní škole v pražských Modřanech, vešel nejenom ve virtuálním prostředí pod pseudonymem Quido MC ve známost jako sžíravý glosátor, který se vymezuje především vůči Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. V rozhovoru pro Reflex vysvětlil, proč tyto pány nemá rád.

Že řeknu kunda? Že se vožeru? Umělec a učitel na základní škole vyhuboval Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman a Andrej Babiš znehodnocují státní dluhopis za 4 miliony a snižují tak o tuto částku státní dluh

Černý tvrdí, že se Miloš Zeman od smrti Václava Havla utrhl ze řetězu. „Umíte si představit, že by se něco jako ty jeho slavný ‚kočičky‘ v Českým rozhlase nebo opilost nad korunovačníma klenotama mohlo stát za Havlova života?“ táže se hudebník, který se nemůže zbavit pocitu, že Havel měl i poté, co přestal být prezidentem, kolem sebe jistou atmosféru nedotknutelnosti a morální autority.

Po jeho smrti se vynořil Miloš Zeman jako král sprostoty, který dle Černého odblokoval v některých lidech něco, co v nich asi nějak je, jako kdyby říkal: Buď sám sebou. To nevadí, že jsi ubohej. Jenomže podle glosátora je Zemanova výzva k autentičnosti podvod, neboť prezident prý ve skutečnosti nemá obyčejné lidi rád – stejně jako republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump.

„Jak Zeman, tak i Trump říkají: ‚Lidi, podívejte se, já jsem lidovej.‘ A v čem je ta lidovost? Že si říhnu? Že se vožeru? Že řeknu kunda? V tom je lidovost? Vždyť přece životy Zemana nebo Trumpa nemají s životy normálních lidí vůbec nic společného. Copak Zeman vůbec ví, jak vypadá normální život?“ čílí se Černý.

Glosátor nicméně na prezidentovi oceňuje, že s lidmi mluví srozumitelně a jezdí za nimi do krajů. „V tom je Zeman vynikající. A kdyby nebylo toho strašlivého obsahu a nechutné formy, tak konkrétně to dělá zdaleka nejlíp ze všech prezidentů, kteří tady byli,“ chválí Černý prezidenta. „Nechápu, jak může někdo říct, že prezident rozděluje lidi. Mě spojil s tolika skvělejma lidma,“ nachází další pozitivum.

Oligarcha Babiš

Ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše považuje Černý za oligarchu ruského typu. „Jak přišli oligarchové v Rusku k penězům? Využili své vazby a známosti, které měli z komunistického systému. Použití peněz? Vazba na stát. Vždycky se dobře bavím, když čtu, že Babiš je podnikatel. Babiš je kouzelník s dotacemi. Umí výborně využívat zdroje státu a umí výborně využívat peníze, o kterých nikdo neví, jak k nim přišel. A kdo ví, ten nepoví,“ tvrdí Quido MC.

Černý považuje za nepřípustné, že se člověk, který nedokáže doložit původ svého bohatství a který využívá kontakty z komunistické éry, stane ministrem financí. A k tomu si ještě koupí polovinu médií, která prý pod jeho vlastnictvím prokazatelně změnila tón. „Kdo čte Mladou frontu Dnes – já ji čtu dvacet let –, vidí, že za poslední dva roky se změnil obsah, tón. A je taky podstatné, o čem všem se najednou nepíše,“ upozorňuje hudebník. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…