Že v Letech nesmrdí prasečák? Vyjádřil se Daniel Herman

08.09.2016 7:22

Na řadu čtenářských dotazů, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal v poslední době ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Že v Letech nesmrdí prasečák? Vyjádřil se Daniel Herman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman
reklama

Jeden ze čtenářů doporučil Hermanovi, aby si přečetl na serveru ParlamentníListy.cz článek profesora Rataje „Tábor v Letech očima profesora: Nebyl místem holokaustu. Smrad z prasečáku tam necítím. Někdo schválně špiní naši zemi“.

Herman odpověděl krátce: „Anonymní pan profesor má mylné informace a na místě pravděpodobně nikdy nebyl. Stačí si tam zajet...“

Jiný čtenář chtěl vědět, jaké je duchovní poselství islámu. V jedné z předchozích odpovědí mu totiž Herman napsal: „Zneužívání islámu fanatiky a teroristy, kteří se k němu verbálně hlásí, nelze směšovat s jeho duchovním poselstvím.“

Herman nejprve upozornil, že není odborníkem na islámskou teologii, a pak napsal: „Faktem je, že islám patří spolu s křesťanstvím mezi největší světová náboženství, která jsou na světě stovky let. Jejich dědictví lze vyčíst z kultury zemí, v nichž jsou většinově praktikována,“ uvedl.

Další dotaz směřoval na zapomenuté židovské hřbitovy. Čtenářka o nich zhlédla reportáž na ČT. „Budete se v tom jako ministr kultury nějak angažovat? Myslím za jejich obnovu,“ zajímalo čtenářku. „Ano, obnova židovských hřbitovů je součástí péče o naše kulturní dědictví. Máme celou řadu dotačních titulů, z nichž je i rekonstrukce židovských hřbitovů podporována,“ dodal ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

11:27 Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

„Tohle nepřipustím! Nebudete urážet Václava Havla!“ Po internetu koluje starší video, v němž během ž…