Že v Letech nesmrdí prasečák? Vyjádřil se Daniel Herman

08.09.2016 7:22

Na řadu čtenářských dotazů, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal v poslední době ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Že v Letech nesmrdí prasečák? Vyjádřil se Daniel Herman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Jeden ze čtenářů doporučil Hermanovi, aby si přečetl na serveru ParlamentníListy.cz článek profesora Rataje „Tábor v Letech očima profesora: Nebyl místem holokaustu. Smrad z prasečáku tam necítím. Někdo schválně špiní naši zemi“.

Herman odpověděl krátce: „Anonymní pan profesor má mylné informace a na místě pravděpodobně nikdy nebyl. Stačí si tam zajet...“

Jiný čtenář chtěl vědět, jaké je duchovní poselství islámu. V jedné z předchozích odpovědí mu totiž Herman napsal: „Zneužívání islámu fanatiky a teroristy, kteří se k němu verbálně hlásí, nelze směšovat s jeho duchovním poselstvím.“

Herman nejprve upozornil, že není odborníkem na islámskou teologii, a pak napsal: „Faktem je, že islám patří spolu s křesťanstvím mezi největší světová náboženství, která jsou na světě stovky let. Jejich dědictví lze vyčíst z kultury zemí, v nichž jsou většinově praktikována,“ uvedl.

Další dotaz směřoval na zapomenuté židovské hřbitovy. Čtenářka o nich zhlédla reportáž na ČT. „Budete se v tom jako ministr kultury nějak angažovat? Myslím za jejich obnovu,“ zajímalo čtenářku. „Ano, obnova židovských hřbitovů je součástí péče o naše kulturní dědictví. Máme celou řadu dotačních titulů, z nichž je i rekonstrukce židovských hřbitovů podporována,“ dodal ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání

20:21 Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání

Milion chvilek na svůj facebook napsal nabídku práce. „A je to tady. Prezident Zeman se naprosto zes…