Zelení a lidovci chtějí kvůli Pospíšilovi nové volby

28.06.2012 15:45 | Zprávy

Řešením současné krize politického systému je demise nynější koaliční vlády a předčasné volby, shodli se předsedové KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a Strany zelených Ondřej Liška. Oba ostře zkritizovali středeční rozhodnutí premiéra Petra Nečase (ODS) rychle odvolat ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS). Nečas by podle nich měl odstoupit, protože podlehl tlaku zákulisní "chobotnice" snažící se zabránit vyšetřování některých kauz.

Zelení a lidovci chtějí kvůli Pospíšilovi nové volby
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v pořadu Události, komentáře

"Situace je skutečně hraniční a je potřeba se vyjádřit," poznamenal Bělobrádek. Po rychlém a nečekaném Pospíšilově konci je podle něj nyní zřejmé, že už nejde o odborné spory o podobu důchodové či zdravotní reformy, ale o podobu celého demokratického systému.

Jde o zákulisní bratrstva

Liška míní, že nyní je ohrožována nezávislost justice, politici zasahují do vyšetřování a premiér jde na ruku "zákulisním bratrstvům". Zelení ani lidovci se podle svých předsedů nebojí předčasných parlamentních voleb, ačkoliv podle průzkumů má nyní naději překročit potřebnou pětiprocentní hranici spíše jen KDU-ČSL. Podle šéfa SZ je ale potřeba ukončit éru dominance stran někdejší "opoziční smlouvy", tedy dohody ODS a ČSSD po volbách v roce 1998, která umožnila přežití menšinové sociálně demokratické vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. byl položen dotaz

Pane Pikoro, vím že se trápíte s rozpočtem a hledáte úspory.

Kolik by se uspořilo ve státním rozpočtu, kdyby 17.Listopad nebyl svátkem s dnem pracovního volna, ale "jen" významným dnem? Zdá se mi, že tento svátek není slaven důstojně a slouží k útokům na občany s jiným politickým názorem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský proti Davidovi s Dostálem: Zajděte mezi skutečně inteligentní lidi, padla rada

15:21 Zdechovský proti Davidovi s Dostálem: Zajděte mezi skutečně inteligentní lidi, padla rada

V pořadu ČT Události, komentáře se odehrála ostrá výměna názorů mezi europoslanci Ivanem Davidem (SP…