Zelenskyj v Paříži: V Kyjevě prý není co oslavovat

07.06.2024 21:26 | Zprávy

Přestože od USA i od Francie ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj během aktuálních oslav výročí Dne D ve Francii obdržel řadu příslibů na další pomoc, v Kyjevě se dle zákulisních informací serveru Politico neslaví. Mnozí Zelenského spolupracovníci pokládají slova amerického prezidenta Joea Bidena o neochvějné podpoře jen za prázdné fráze a raději by od USA slyšeli odpověď na některé klíčové otázky. Že Ukrajina potřebuje mnohem víc, se netajil ani Zelenskyj. „Abychom dosáhli spravedlivého míru, potřebujeme víc,“ řekl v Paříži.

Zelenskyj v Paříži: V Kyjevě prý není co oslavovat
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj se s americkým prezidentem Bidenem setkal v pátek v jednom z pařížských hotelů a mělo se mu dle serveru Politico dostat ujištění od USA, že zůstanou v boji s Ukrajinou až do konce. „Ujišťuji vás, že Spojené státy budou při vás stát,“ řekl Biden v krátkém vystoupení před novináři na začátku setkání obou státníků.

Zelenskyj sice poděkoval Spojeným státům za podporu, ale zároveň poznamenal, že je ještě o čem jednat. Poznamenal též, že se nechce bavit o některých informacích týkajících se průběhu války před novináři a vyčkával s nimi až na 30 minut trvající soukromý rozhovor s Bidenem. „Na bojišti jsou některé podrobnosti, které od nás potřebujete slyšet,“ řekl pouze směrem k americkému prezidentovi, jenž v pátek oznámil, že podepíše nový balíček pomoci pro Ukrajinu v hodnotě 225 milionů dolarů.

Částka půjde nejen na zbraně, ale též na opravu ukrajinské elektrické sítě. Z vojenské části pak americký ministr zahraničí Antony Blinken jmenoval dělostřeleckou munici, rakety protivzdušné obrany a protitankové zbraně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radek Kotas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…