Železný si zasedl na Bendu. Ten se smál a smál

15.04.2011 22:56

Moderátor Událostí, komentářů Jakub Železný si v pátek večer vzal na paškál zejména poslance ODS Marka Bendu. Ten se ale jeho atakům zdatně bránil. Občas ho dokonce i rozesmály.

Železný si zasedl na Bendu. Ten se smál a smál
reklama

Tématem pátečních Událostí, komentářů se stejně jako u jiných diskuzních pořadů stala vládní krize a její možné řešení.

A moderátora Jakuba Železného, který diskuzi členů dvou největších politických stran, místopředsedy a senátora ČSSD Jiřího Dienstbiera a člena ODS Marka Bendy, jeho role vysloveně bavila.


Až tak, že oběma aktérům debaty vytrvale skákal do řeči. Zasedl si ale výhradně na Bendu. Toho nejprve obvinil z toho, že jeho strana na tiskových konferencích neodpovídá na otázky. "Pane redaktore, už jste někdy zažil naši tiskovou konferenci, kde jsme neodpověděli na nějakou otázku?" rozesmál politika Železný.

Moderátor Bendu napomínal. Zas a znova

Benda mu poté za jeho neustálých pokusů o skákání do řeči vysvětlil, že pokud si představuje, že členové ODS budou novinářům říkat, co budou dělat druhý den v sedm ráno, je na omylu. "Neodpovídáte na otázku," napomenul ho stroze Železný. Odpovědí mu byl opět Bendův úsměv.

Železný se ale nevzdával a útočil dál. "Nerozumím tomu, co to je institucionální řešení," parafrázoval na adresu Bendy výrok premiéra Petra Nečase (ODS), kterým nastínil vývoj současné krize. Ani tady ale nepochodil a od Bendy se konkrétního vyjádření nedočkal.

SLEDUJEME téma: Peníze za mlčení ve VV


V kousavosti vůči Bendovi nepolevil ale ani v případě rozhovoru o členu ODS Petru Tluchořovi. Ten v pátek obvinil šéfa vnitra Radka Johna (VV) ze zneužívání postu ke sledování ústavních činitelů.

Související: Nervózní Tluchoř: John musí skončit. Vypíchněte mi oči, směje se John


Nezlobte se na mě, žádal Benda

"Ať se na mě nikdo nezlobí, vnitro je silný resort, ale jestli tady byly někdy problémy s jeho zneužíváním, tak to bylo za vlád ČSSD a Stanislava Grosse," nechal se na chvíli vyvést z konceptu Benda. Ohledně podezření na Johnovo zneužívání funkce ale odolal a ani zde konkrétní nebyl.

Byť moderátor Železný v diskuzi atakoval zejména Bendu, příliš vlídný nebyl ani na Dienstbiera.

Železný se opřel i do Dienstbiera. Byť mírněji

Ten se v pořadu například snažil vylíčit důvody, proč chce jeho strana vyvolat předčasné volby. Příliš ale neuspěl, moderátor jej totiž nenechal ani doříci větu. Bystře mu předhodil například dluhy ČSSD a možnost, že by v případě předčasných voleb neměla tato strana prostředky na to, aby hradila kampaň. 

"To není to nejpodstatnější, důležité je, aby tady byla vláda, která bude schopna vládnout," snažil se bránit Dienstbier. Ten dodal, že koalice není schopna kultivovaně vládnout, a tak je třeba s ní skoncovat.

Více čtěte:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

7:52 Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum…