Zeman? Buď pyžamový den, nebo nenávist. V mém srdci je Čaputová. Hovoří Petr Gazdík

12. 10. 2020 22:17

Místopředseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík v Rádiu Z kritizoval zvažované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví týkající se uzavření škol. Byl by to podle jeho slov faktický lockdown s největším dopadem na ekonomiku. Pustil se také do prezidenta Miloše Zemana a jeho nenávistného chování.

Zeman? Buď pyžamový den, nebo nenávist. V mém srdci je Čaputová. Hovoří Petr Gazdík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Anketa

Máte důvěru v Romana Prymulu? (Ptáme se od 12.10.2020)

54%
46%
hlasovalo: 29052 lidí
Zpřísnění koronavirových opatření je podle Gazdíka namístě, vláda si za současnou špatnou situaci může sama: „Chaos, který vláda vytváří, je neuvěřitelný, dnes začala platit jedna opatření, ve středu další,“ upozornil, že se jen těžko dá orientovat v tom, co vlastně platí. Vzpomněl nefunkčnost chytré karantény či semaforu a trasování.

Nemyslí si, že je dobře, aby došlo už ve středu k uzavírání škol. „Vznikne tím obrovský problém pro rodiče,“ zdůraznil. Zavření prvního stupně základních škol a mateřských škol je jasný lockdown. „Právě toto opatření má největší dopad na ekonomiku. To je lockdown,“ konstatoval poslanec s tím, že toto opatření se mohlo klidně odložit až na pondělí. Ocenil, že se premiér už „probral z letargie“ a o situaci jednal dnes s opozicí.

Pustil se do premiéra Andreje Babiše. „To nejde řešit marketingem. Krize není o tom, kdo to vyhlásí a nevyhlásí. To, že premiér bude chodit vyhlašovat lepší zprávy a horší někdo jiný... on se chová jako malý kluk. To je v běžné západní společnosti nemyslitelné,“ pokračoval Gazdík. Babiš by se měl inspirovat vystupováním německé kancléřky Angely Merkelové.

Chování prezidenta Miloše Zemana je podle jeho slov „další smutný příběh“. „Pan prezident, když nemá pyžamový den, tak má svých deset minut nenávisti. Prezidenta si představuji úplně jinak. Když se podívám na slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou, to je prezidentka mého srdce,“ doplnil.

Výměna ministra zdravotnictví byla prý jeden z marketingových tahů. „Adam Vojtěch měl být vyměněn dávno při pochybných nákupech. Když Babiš viděl, že je zle, našel si ho jako obětního beránka,“ konstatoval.

Věnoval se volbám do Senátu, které vyhráli Starostové, a v horní komoře Parlamentu tak mají většinu. „Nabízíme osobnosti, které lidé znají a něco ukázaly. Vláda marketingu se už začíná lidem zajídat,“ vysvětluje si tento úspěch.

Budou si Starostové jako nejsilnější klub nárokovat předsedu Senátu? „Je to v jednání. Dovedu si představit, že by Miloš Vystrčil mohl ve vedení Senátu pokračovat. I náš klub má ale osobnosti, jako jsou profesor Jiří Drahoš, Mikuláš Bek či Zbyněk Linhart,“ vyjmenoval vhodné kandidáty na post předsedy Senátu. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Basiková a covid: Stlala jsem postele seniorům. A špatná zpráva pro kolegy umělce

13:44 Basiková a covid: Stlala jsem postele seniorům. A špatná zpráva pro kolegy umělce

Zpěvačka Bára Basiková poskytla rozhovor magazínu Českých drah. Covid ji omezil, ale nechce si stěžo…