Zeman by si měl uvědomit, že musí hájit zájmy ČR, zaznělo v rozhlase

22.05.2018 19:43

Poslanec ODS Pavel Žáček se na rozhlasových vlnách pořádně pustil do prezidenta Zemana. Chování Miloše Zemana by prý mělo být varováním pro každého příštího českého prezidenta. Zemanův nástupce by měl mít na mysli, že musí hájit zájmy České republiky, a neměl by postupovat jako Zeman.

Zeman by si měl uvědomit, že musí hájit zájmy ČR, zaznělo v rozhlase
Foto: Archiv P. Žáčka
Popisek: Pavel Žáček
reklama

Poslanci odstartovali bitvu o novičok. Opozici se nepodařilo prosadit na řádnou schůzi Sněmovny, zda se v Česku vyráběl sovětský jed novičok. Prezident Miloš Zeman tvrdil, že ano, Bezpečnostní informační služba uvedla opak. Podaří se o této věci někdy zjistit pravdu? V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu se na to moderátor Jan Moláček zeptal poslance za ODS Pavla Žáčka.

Poslanecká většina ANO, SPD Tomia Okamury, komunistů a Jaroslava Foldyny z ČSSD odmítla jednat o tom, zda se novičok v Česku vyráběl, či nikoliv. Většina poslanců byla ještě pro zařazení bodu. Jasně proti byli jen komunisté. Ale hnutí ANO zřejmě změnilo názor. Podle Žáčka to souvisí s aktuálním děním kolem sestavování vlády v Česku. „Hnutí ANO jedná s ČSSD a s KŠM o ustavení vlády. Zájmy byly ze strany KSČM definovány naprosto zřetelně,“ podotkl Žáček.

Sněmovna jako politický suverén by měla jasně říci, že se v Česku novičok nevyráběl. Byl by to určitý signál směrem k našim západním spojencům. „Myslím si, že zde došlo ke zneužití informací, které byly předány prezidentu republiky,“ varoval host s tím, že byla oslabena pozice tajných služeb a bylo by dobré za tím udělat jasnou sněmovní tečku, která by umlčela i prezidenta Zemana.

„On by si měl uvědomit svoji zodpovědnost. Nebyl to dobrý signál navenek... Vedlo to k vytvoření dojmu, jako by v tom Česká republika měla nějaký podíl, proč by jinak prezident, který má hájit zájmy ČR, toto říkal,“ kroutil hlavou ve studiu Žáček. „Mělo by to být varování pro příště, že by se prezidentem, republiky měl stát někdo, kdo si uvědomuje, že prezident hájí zájmy české republiky,“ pokračoval v kanonádě směrem k Hradu Žáček. Příští prezident by si měl být také vědom toho, že jsme členy západních uskupení.

Chybu ovšem podle poslance neudělal jen Zeman, ale i premiér Babiš, který jednou řekne něco, ale po konzultaci s prezidentem své vyjádření pozměnil. Žáček za těmito proměnami názorů cítí vliv Ruska. Dezinformační útok ze strany Moskvy se mu zdá logický. „Dezinformační útok ze strany Ruska je logický. Kam by ho měl směřovat jinam než na zemi NATO, která má takto kvalitní protichemickou jednotku a těmito věcmi se zabývá,“ podotkl Žáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…