Sedmašedesátiletý Mazanec, absolvent pražské právnické fakulty, patří k nejuznávanějším odborníkům na správní právo. V letech 2000 až 2001 se podílel na reformě správního soudnictví, včetně osnovy soudního řádu správního a doprovodných zákonů. Už tehdy byl adeptem na vedení nově zřizovaného soudu, ale nakonec dostal přednost Baxa a Mazanec se stal místopředsedou.
Mazanec nedávno řekl, že ve funkci bude chtít navázat užší kontakty s krajskými soudy a jejich úseky správního soudnictví, což podle něj bylo kvůli nárůstu počtu kasačních stížností a nedostatku času v minulosti zanedbáno. Spoustu práce vidí v legislativní oblasti, zákon o Nejvyšším správním soudu podle něj potřebuje novelizaci.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Dočkáme nebo nedočkáme se vysokorychlostních tratí?
A taky navýšení celkové kapacity vlakových spojů? Neslibovali jste to snad před volbami? A co kvalitní silnice a dálnice, ty u nás někdy budou?
Další články z rubriky
14:47 Silně obsazené Konzervativní forum odhalilo místo konání
Třetí ročník Konzervativního fóra pořádaného Společností pro obranu svobody projevu (SOSP) se uskute…
- 4:44 STAN, Kolář, Ukrajina, Šídlo. Miliardář, který je v ČR u mnohého
- 7:40 Mafie. Macinka rozkryl novou „štvanici na Turka“
- 21:25 „Mělo se začít už včera.“ Fiala vylezl s Decroix a začal radit
- 12:20 Pavel je jen notář. Po Ševčíkově show v TV přišla ještě tvrdší slova
- 10:24 „A proto odcházíme!“ Politická vražda? Mrtvá ministryně se nebála ani EU


