Zeman dorazil na Bezpečnostní radu státu: Řeknu jim svůj názor

06.10.2015 19:58

Prezident Miloš Zeman přijel dnes večer na schůzi Bezpečnostní rady státu sdělit své názory na imigrační politiku. Před úřadem vlády na něj čekala asi stovka sympatizantů převážně z hnutí Úsvit - Národní koalice. Prezident se s nimi nesetkal, pouze jim pokynul.

Zeman dorazil na Bezpečnostní radu státu: Řeknu jim svůj názor
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman na setkání se zastupiteli v Ostravě při návštěvě Moravskoslezského kraje
reklama

Zeman už před zasedáním rady v rozhovoru s ČTK uvedl, že migrační krize sjednocuje českou společnost. Kdo podle něj schvaluje příliv imigrantů v rozporu s dublinskými dohodami, schvaluje trestný čin. Český prezident patří k dlouhodobým odpůrcům přijímání uprchlíků z islámských zemí.

Co členům bezpečnostní rady řekne, nechtěl přiblížit. "Já řeknu svůj názor především členům Bezpečnostní rady státu, protože si myslím, že mediální přestřelky mezi vládou a prezidentem ničemu nepomáhají," uvedl. "Protože ten názor znáte, tak ho mohu shrnout do jedné věty: Ten, kdo se příliš hrbí, se nakonec začne plazit," dodal Zeman.

Členové bezpečnostní rady se seznámí s rozbory tajných služeb

Český prezident dlouhodobě odmítá povinné kvóty Evropské komise na přerozdělení uprchlíků. Je také zastáncem rozmístění české armády na hranicích, které by měli vojáci hlídat proti uprchlíkům.

Lidé svolaní hnutím Úsvit - Národní koalice skandovali hesla "Ať žije Zeman!", a naopak pískali na některé přijíždějící ministry. Úsvit podle svých představitelů doufá v to, že Zeman přesvědčí vládu, aby uzavřela hranice České republiky a na jejich ochranu nasadila armádu.

Schůzi Bezpečnostní rady státu avizoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) původně na 30. září. Před poslanci v polovině září řekl, že bezpečnostní rada se bude mimo jiné zabývat otázkou nasazení armády, pokud nebudou kvůli migrační vlně stačit k ostraze česko-rakouských hranic policejní síly. Řekl také, že členové bezpečnostní rady se seznámí s rozbory tajných služeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudé Velikonoce. Koledníkům zavřete před nosem. A tohle Hamáček neřekne

14:46 Chudé Velikonoce. Koledníkům zavřete před nosem. A tohle Hamáček neřekne

Na brífinku po jednání Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) apeloval na obča…