Zeman je zrádce, loutka a užitečný idiot. Jakub Janda mu hrozí poslaneckou komisí a stíháním za velezradu

05.05.2018 13:25

Prezident Miloš Zeman promluvil o jedu známém pod označením novičok v Česku a vyvolal tím bouři. Ozvali se ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) nebo bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. K tvrdým slovům sáhl také analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda. Raději se podívejte sami.

Zeman je zrádce, loutka a užitečný idiot. Jakub Janda mu hrozí poslaneckou komisí a stíháním za velezradu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Český prezident Miloš Zeman před televizními kamerami oznámil, že se v Česku pracovalo s látkami typu novičok. A strhla se bouře. Především pravicoví politici konstatovali, že Zeman poškozuje zájmy země. Rusko využilo Zemanovo prohlášení, znovu zpochybnilo britský výklad otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a vyzvalo ostatní státy NATO, aby následovaly příkladu českého prezidenta.

Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) uváděl prezidentova slova na pravou míru. V Česku se prý nepracovalo konkrétně s látkou, která měla otrávit Skripala a jeho dceru. Experti dodali, že v Česku se s novičokem pracovalo pouze v mikroskopickém množství, za přísných bezpečnostních opatření a pouze pro účely obrany. Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý upozornil, že prezident neměl na kameru prozrazovat utajené informace, pokud skutečně šlo o utajenou informaci. To potvrdila samotná BIS.

Analytik Jakub Janda zašel v kritice Miloše Zemana ještě mnohem dál. Na sociální síti facebook konstatoval, že prezident České republiky fakticky jedná proti zájmům České republiky. Potřebujeme prý ustavit sněmovní vyšetřovací komisi, která určí, jak moc Mioš Zeman slouží ruským zájmům. A ocitoval paragraf o velezradě.

K fotce, kde je Janda obklopen novináři a dalšími lidmi, Janda anglicky připsal, že miluje svou práci a volal po potrestání Ruska za to, že svými dezinformacemi oslabuje demokratické instituce. Rusku prý Zeman slouží jen jako „loutka a užitečný idiot“.

Naproti tomu komunisté a Tomio Okamura z hnutí SPD prezidentovo prohlášení ocenili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…