Zeman již bere Rusnokovu vládu za svou. Byla totiž nepolitická

28.02.2014 11:02

Prezident Miloš Zeman hovořil v rozhovoru s ČTK o kabinetu Jiřího Rusnoka jako o své vládě. V minulosti přitom o kabinetu, který kritici označovali za prezidentský, mluvil převážně jako o vládě odborníků. Nyní ale prý převzal terminologii českých novinářů.

Zeman již bere Rusnokovu vládu za svou. Byla totiž nepolitická
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš zeman s Jiřím Rusnokem
reklama

Zeman hovořil o tom, že angažuje některé členy bývalého Rusnokova kabinetu. Za prvé, uvedl, budou působit zadarmo. „Za druhé, budou působit ve funkcích externích poradců. A za třetí to budou bývalí úspěšní ministři mé vlády," poznamenal.

„Víte, tady jsem přejal terminologii našich novinářů. Svým způsobem to opravdu byla prezidentská vláda, ale ne proto, že byla jmenována prezidentem, protože každá vláda je jmenovaná prezidentem, v tomto smyslu byste i Sobotkovu vládu mohl pokládat za prezidentskou, ale protože to byla nepolitická vláda, zatímco Sobotkova vláda vzešla z výsledků svobodných voleb," odpověděl na otázku, zda už tedy Rusnokovu vládu považuje za svou.

Rusnokův úřednický kabinet Zeman jmenoval loni 10. července navzdory vůli většiny v Poslanecké sněmovně. Podle řady politiků i odborníků svým postupem český politický systém přiblížil prezidentskému. Ve sněmovně vláda, která byla také kritizována za úzké napojení na Stranu práv občanů - zemanovců (SPOZ), důvěru nezískala a až do letoška vládla v demisi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže válka o ČT. Snad mě pan Veselý nezalehne. Radní Šarapatka srdečně přivítal nové kolegy

18:53 Takže válka o ČT. Snad mě pan Veselý nezalehne. Radní Šarapatka srdečně přivítal nové kolegy

Korektnost skončila, bude válka o ČT. Na zteč. Padneme vestoje, pokud nás pan Veselý nezalehne. Těmi…