Zeman „koncertoval“ na plném náměstí: Blbečky komentovat nebudu. A jsem přívržencem této konspirační teorie

15.09.2016 20:19 | Zprávy

REPORTÁŽ Kolem dvou tisíc lidí nalákal prezident Miloš Zeman na náměstí v Poličce na Svitavsku. Druhý den jeho návštěvy Pardubického kraje ho přišlo „navštívit“ i několik červenokaretníků, kteří ale hlavě státu otázky položit nechtěli a odešli. „Ty blbečky komentovat nebudu,“ odvětil k tomu prezident jednomu z občanů Poličky.

Zeman „koncertoval“ na plném náměstí: Blbečky komentovat nebudu. A jsem přívržencem této konspirační teorie
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman na oficiální návštěvě pardubického kraje

„Z oblohy šlehají plameny jeřabin a cítíš vůni posledního sena. Jistě si vzpomenete, že je to začátek závěrečného zpěvu kantáty Bohuslava Martinů (rodáka z Poličky, pozn. red.) Otvírání studánek. Je tam krásný závěr tohoto zpěvu: z ruky do ruky si podáváme těžký klíč, klíč od domova. A tady jsme doma. Abych se vrátil k próze, jsem v Poličce už asi potřicáté a jedna z mých četných návštěv směřovala do poličského pivovaru a bez ohledu na kvalitu zdejšího piva si na pivovaru vážím toho, že je to jediný pivovar v republice, v jehož vrátnici se nonstop čepuje pivo. Blahopřeji vám!“ přivítal se s lidmi Zeman v úvodu své řeči.

Hned první otázka z publika rozesmála celé náměstí. Muž se tázal prezidenta, zda má Česká republika nějakou ochranu proti slunečním bouřím, které by nás prý mohly zasáhnout. „Vaše starosti bych chtěl mít. Ale já vás nebudu zesměšňovat a nechci to dělat, chápu smysl vaší otázky,“ sdělil mu Miloš Zeman s tím, že za větší nebezpečí považuje hrozbu tzv. blackoutu. „Mohli bychom dopadnout jako v New Yorku, kde byl také blackout, nesvítilo se, byla tma a s devítiměsíčním zpožděním prudce vzrostla porodnost v New Yorku,“ rozesmál opět našlapané náměstí.

„Jaké kouříte cigarety?“ zněl další dotaz. „Cigarety kouřím značky Davidoff a potom, kdo mi co dá. Těm druhým cigaretám se říká davajky. Připomenu, že nedávno zemřel bývalý německý kancléř Helmut Schmidt, který byl tzv. řetězový kuřák a stačila mu jedna sirka, kterou si ráno zapálil jednu cigaretu a pak už si připaloval jednu od druhé. Musím přiznat, že odpůrci kouření by mohli právem argumentovat, že kdyby nekouřil, mohl se dožít ne 96, ale 100 let,“ poznamenal Miloš Zeman.

Dostalo se ale také na vážnější témata. „Žádný zákon, který by zakazoval hanobení státních symbolů, u nás neexistuje. Existoval už za první republiky, ale byl zrušen někdy počátkem 90. let,“ potvrdil prezident informaci tazatelky.

Následovala otázka týkající se migrační krize a neschopnosti evropských elit ji úspěšně řešit. „Domnívám se, že to, že EU nedokázala chránit svoje vnější hranice, není způsobeno nějakou konspirací nebo spiknutím, ale je to způsobeno neschopností současných vedoucích představitelů Evropské unie. Hloupost by možná měla být považována za trestný čin, ale zatím tomu tak není,“ zněla odpověď hlavy státu.

„Naopak jsem přívržencem jiné konspirační teorie, kterou ovšem potvrdili vedoucí představitelé umírněných arabských zemí, které jsem v poslední době navštívil a které jsem několikrát citoval. Ti tvrdí, že muslimskou invazi do Evropy organizuje tzv. Muslimské bratrstvo, což je střechová organizace všech muslimských teroristických organizací. Jako argument tito arabští státníci uvádějí jednak deklaraci Muslimského bratrstva o ovládnutí celého světa a pak údajná fakta, že šéf Tálibánu je člen Muslimského bratrstva, šéf al-Káidy je člen Muslimského bratrstva a dokonce doktor al-Bagdádí, šéf Islámského státu, je údajně člen Muslimského bratrstva. Já nejsem člen Muslimského bratrstva, takže jenom vycházím z informací, které jsem dostal od korunního prince Spojených arabských emirátů, jordánského krále Abdalláha a marockého ministra zahraničí, protože u všech informací tohoto typu je vždy zapotřebí uvádět informační zdroj,“ rozvedl Zeman podrobněji.

Malý chlapec se prezidenta ptal, kolik je mu let. „Musím se zamyslet, ale odhadl bych, že je mně asi 72,“ sdělil. „A je to fešák, pan prezident, viď,“ poznamenal pohotově přítomný starosta Poličky.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

21:13 Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se brání spekulacím, že si v rámci novely zákona o vysokých škol…