Zeman letos "nedělal nikde ostudu", tak to u Šafra odnesli aspoň jeho podporovatelé v ulicích: Náckové, ruští kolaboranti, xenofobové

18.11.2016 9:41

Prezident Miloš Zeman zůstal 17. listopadu v Lánech a nezúčastnil se žádné veřejné akce. Před dvěma lety v tento den letělo na Zemana pár vajec a v loňském roce se postavil na Albertově na pódium vedle Martina Konvičky. Letos mlčel, ale i tak jsme se o něm něco dozvěděli. Podle Svobodného fóra Pavla Šafra jsme se dozvěděli, kdo prezidenta podporuje.

Zeman letos "nedělal nikde ostudu", tak to u Šafra odnesli aspoň jeho podporovatelé v ulicích: Náckové, ruští kolaboranti, xenofobové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Prezident Miloš Zeman tentokrát neoslavoval státní svátek po boku Martina Konvičky, dokonce vůbec nikde nedělal ostudu, ale zůstal v Lánech a vidět a slyšet byl pouze mluvčí Jiří Ovčáček. Přesto je to právě hlava státu, o které státní svátek ukázal nejvíc – díky jasnému poznání toho, kdo jsou jeho fanoušci. Náckové, ruští kolaboranti a xenofobové,“ píše server.

Pokud o tom někdo pochybuje, stačí se podívat, kdo 17. listopadu na Letné demonstroval na podporu prezidenta Zemana. Na této akci zazněla hesla namířená proti uprchlíkům, proti NATO a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tu byl dokonce označen za vlastizrádce.

Extremistická scéna se prý dnes změnila. Levicoví i pravicoví extremisté podporují Zemana v ulicích, ale nezůstává osamocen ani na politické scéně. Ještě nedávno za ním stálo více než šest desítek poslanců, kteří podepsali návrh zákona na obnovení paragrafu o nepřípustném hanobení prezidenta republiky. Pod návrh zákona se podepsali komunisté, část poslanců ČSSD a část poslanců ANO. A také zákonodárci zvolení za hnutí Úsvit. Část poslanců sociální demokracie, Babišova hnutí ANO i Úsvitu si to však nakonec rozmyslela a podporu zákonu stáhla. Ale Bohuslav Chalupa (ANO) či Jaroslav Foldyna (ČSSD) podpisy pod novelou ponechali. Pod návrh zákona se podepsal také poslanec Stanislav Huml (ČSSD), který před několika dny přirovnal urážení prezidenta ke znásilnění ženy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

8:30 U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

Pirátská strana v rámci své pracovní skupiny přednesla návrhy řešení na zvýšení příjmu státního rozp…