Zeman má rád Fica, ale vztahy s Kiskou to neovlivní, ujišťoval hradní Kmoníček na ČT

31.03.2014 23:02 | Zprávy
autor: nem

Slovensko o víkendu zvolilo nového prezidenta, Andreje Kisku, který média požádal o týden klidu po náročné kampani. Pozornost Slováků se ale také ve velkém upíná směrem k poraženému Robertu Ficovi a tomu, jak se s prohrou vypořádá. „Hlavní událostí voleb je jednoznačně jeho drtivá prohra,“ okomentoval výsledek voleb šéfredaktor deníku SME Matůš Kostolný v pořadu Události, komentáře na ČT24.

Zeman má rád Fica, ale vztahy s Kiskou to neovlivní, ujišťoval hradní Kmoníček na ČT
Foto: hns
Popisek: Hynek Kmoníček

Kostolný hodnotí Kisku jako standardního evropského politika, který bude respektovat pravidla. Přestože se nabízí paralela s českým ministrem financí a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, on ji odmítá. „Oba jsou bohatí podnikatelé, co vstoupili do politiky. Ale jejich životní příběh je zcela odlišný,“ zdůraznil.

Připouští, že tato prohra může být začátkem pádu Fica, ale zásadní otázkou je, jak dlouhý ten pád bude. Jak totiž ukázaly dnešní výsledky průzkumu, strana Směr si stále udržuje popularitu mezi 35–40 procenty. „Ale pro samotného Fica je to obrovská rána, s níž zřejmě vůbec nepočítal,“ dodal šéfredaktor.

Vřelé blahopřání vítězi

Kiskovi k jeho vítězství už prostřednictvím telegramu popřál i český prezident Miloš Zeman a zároveň ho touto cestou pozval do Prahy. Přestože Zeman se netajil tím, že fandí Ficovi, odeslaná gratulace prý byla vřelá a přátelská. „Každý rok gratuluje 30 až 40 politikům, ale všechny do Prahy rozhodně nezve,“ pronesl ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

11:00 Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

Kdo jinému jámu kopá, do Ankary neletí,“ konstatovala ke sporu prezidenta a vlády komentátorka Karol…