Zeman možná prohraje volby, uvádí průzkum

27.04.2017 12:51

Prezident Miloš Zeman podle serveru Seznam Zprávy zřejmě nebude mít tak jistou pozici, jak se zdá. Za osm měsíců při volbách by mu podle průzkumu serveru měli šlapat na paty buď textař Michal Horáček, nebo akademik Jiří Drahoš. S oběma muži podle všeho svádí těsné klání.

Zeman možná prohraje volby, uvádí průzkum
Foto: jiridrahos.cz
Popisek: Jiří Drahoš
reklama

Podle všeho by Zeman, konaly-li by se volby nyní, pohodlně postoupil do druhého kola. Tam by se utkal právě s Horáčkem nebo s Drahošem. A volební model serveru Seznam Zprávy ukazuje, že duel jednoho či druhého muže by ve druhém kole prezidentské volby skončil remízou. 

Jak k tomu řekl analytik Medianu Daniel Prokop, Drahoše i Horáčka volí podobná skupina lidí. „Jež se z velké části rekrutuje z občanů, kteří nechtějí volit Miloše Zemana,“ zmínil Prokop s tím, že Drahoš má větší podporu u vzdělanějších lidí, Horáček zase u chudších voličů. 

Původní text ZDE

Drahoš v současné době bojuje asi nejvíce s tím, že není tak známý. S tím však chce bojovat svými cestami do regionů. Podle Prokopa pak tedy bude důležité, jaké voliče ten který kandidát dokáže zmobilizovat. „Jiří Drahoš má větší schopnost oslovit exvoliče Miloše Zemana, kteří chtějí, řekněme, důstojného prezidenta a Zeman je mohl v tomto zklamat. Michal Horáček trošku víc mobilizuje nevoliče, protože je opravdu nový, jezdí po obcích,“ podotkl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

7:21 „Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se zamýšlí nad volbami v příštím roce. Povolebn…