Zeman nemá žádné nové argumenty, vykládal před novináři suverénně Drahoš. Pak se v jeho štábu objevil Hilšer a zmizeli spolu na panáka

13.01.2018 18:18

Prezident Zeman recykluje staré argumenty, protože žádné nové nemá, vykládal mezi svými příznivci postupující kandidát do druhého kola prezidentské volby Jiří Drahoš. Chvíli poté jej přišel osobně podpořit jeho soupeř Marek Hilšer, který mu přinesl srdce.

Zeman nemá žádné nové argumenty, vykládal před novináři suverénně Drahoš. Pak se v jeho štábu objevil Hilšer a zmizeli spolu na panáka
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Profesor Jiří Drahoš
reklama

Jiří Drahoš v sobotu odpoledne, když už bylo zřejmé, že právě on ve druhém kole prezidentských voleb vyzve Miloše Zemana, přes televizní obrazovku prezidenta vyzval, aby s ním šel do televizní debaty kandidátů.

Miloš Zeman později na vlastní tiskové konferenci tuto Drahošovu „prosbu“ přijal. Vyjádřil ale názor, že by nebylo příliš vhodné, aby se debata konala na České televizi, známé svou zaujatostí. Následně v reakci na dotaz redaktorky TV Prima uvedl, že si dovede představit, že by se debata finalistů prezidentské volby odehrála právě na Primě.

Jiří Drahoš na jeho návrh zareagoval při dalším vystoupení před příznivci v pražském divadle La Fabrika. Na místě byl přítomen i zpravodaj ParlamentníchListů.cz.

Jiří Drahoš nejprve uvedl, že nabídku na debatu na TV Prima přijímá. A pak zahájil ostrou předehru k debatě dalšími útoky na prezidenta Zemana. Doslova uvedl, že „prezident Zeman recykluje staré argumenty, protože žádné nové nemá“.

Následně uvedl, že prezidentu Zemanovi chce ve druhém kole čelit svými starými zbraněmi, které se mu, soudě podle výsledku, zjevně osvědčily v kole prvním. „Zbraně budu používat stejné, ale zcela změním strategii,“ prohlásil Drahoš. Pokračoval tak ve vojenském duchu svého vyjadřování, které jej provázelo celé odpoledne. Již dříve sám sebe označil za „velitele“.

Co na prezidenta Zemana chystá ale Drahoš nechtěl prozradit.

Hilšer přinesl srdce

Chvíli po tomto proslovu nastal v sále holešovického divadla rozruch. Dostavil se totiž poražený prezidentský kandidát Marek Hilšer v doprovodu své manželky Moniky. Hilšer, který ve volbách získal více než osm procent hlasů, již dříve vyjádřil do druhého kola podporu právě Drahošovi.

„Přišel jsem pana Drahoše osobně podpořit a přinesl jsem mu srdce,“ řekl novinářům. Srdce, symbol Václava Havla, bylo i symbolem Hilšerovy prezidentské kampaně.

Pak se novinářům omlouval, že přichází jen na otočku, a pak zas musí zpátky do svého štábu. Události ale nabraly jiný vývoj. Po předání srdce se Drahoš s Hilšerem odebrali do privátních prostor kandidáta Drahoše s vysvětlením, že Drahoš Hilšera „pozval na panáka“.

Atmosféra v divadle je stále velmi euforická. A nálada možná ještě stoupne, mezi novináři se totiž proslýchá, že s osobní gratulací a vyjádřením podpory má po Hilšerovi dorazit i další Drahošův protikandidát Michal Horáček.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

7:21 „Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se zamýšlí nad volbami v příštím roce. Povolebn…