Tejc v úvodu pořadu zdůraznil, že už nevede poslanecký klub, takže neví, kdo to vymyslel. Trval ale na tom, že je třeba nastavit nějaký mechanismus navyšování platů. „Podstatné je, jestli si poslanci navýšení platů zaslouží," podotkl Tejc s tím, že veřejnost má v tomto bodě poměrně jasno. „Zafixujme plat na platy soudců nebo na nepodnikatelskou sféru," poradil dál Tejc.
Kdo za to může?
Ať už si poslanci zvýší plat, o kolik chtějí, stejně z toho podle jeho názoru budou velké titulky v novinách. Před kamerami si také postěžoval, že se poslanecký plat poslední čtyři roky neměnil. V tuto chvíli by ale bylo asi nejlepší, kdyby se plat nezvyšoval a dál to dělal onen „automat". „Plat poslance má být důstojný a já jsem s ním spokojen," zaznělo také z jeho úst. Mnozí občané by podle jeho názoru ocenili, kdyby ve sněmovně pracovali zákonodárci zadarmo, ale nabízí se otázka, kdo by chtěl poslancem být a čí zájmy by následně hájil. Poukázal také na to, že platy řady ředitelů firem, a to i těch státních, jsou podstatně vyšší než platy poslanců.
Za současný neutěšený stav prý nese zodpovědnost opozice i koalice. „Všichni si vzpomeneme ještě na letní obstrukce, kde pauza za pauzou zdržovala jednání sněmovny. Rýpl si ale také do svého stranického kolegy Vítězslava Jandáka, který volal po navýšení platů poslanců. „Pokud bude chtít kolega Jandák vydělávat velké peníze, pravděpodobně zase bude točit seriály či filmy," poznamenal Tejc.
Vyjádřil se také k absencím poslanců ve sněmovně. „V tomto volebním období je má účast 94 %, takže mohu být spokojen," zdůraznil. Každý ale musí zvážit to, zda stihne být současně poslancem i zastupitelem města. Naproti tomu je podle něj zcela pochopitelné, že na jednání sněmovny schází někdo, kdo je na zahraniční cestě. Pochopení je třeba mít také pro úmrtí v rodině.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp