Zeman nepůjde na přehlídku, ale Němcová je stále nespokojena

10.04.2015 20:51

Miroslava Němcová se v tiskové zprávě ODS staví stále s odporem vůči prezidentově cestě do Moskvy na oslavu 70. výročí ukončení druhé světové války. Podle ní by se Miloš Zeman neměl zúčastnit ani pietní akce stejně jako ostatní západní představitelé. Prý by měl vzhledem k agresi Ruska uctít padlé zde v České republice.

Zeman nepůjde na přehlídku, ale Němcová je stále nespokojena
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Podle Němcové se Zeman nezúčastní vojenské přehlídky jen z důvodu kritiky, prý nedávno ještě trval na své účasti i na vojenské přehlídce i přesto, že západní představitelé nebudou přítomni a místo nich podle Němcové budou přítomni představitelé autoritativních, separatistických a diktátorských režimů.

Němcová míní, že by se měl Miloš Zeman inspirovat západními představiteli a do Moskvy vůbec neletět. Podle ní o jasné agresivnosti Ruské federace svědčí i nedávný dokument „Rok poté“, kde podle Němcové Putin dokazuje, že lhal o přítomnosti ruských vojáků na poloostrově Krym. Politika Ruska se podle ní promítla do rozhodnutí západních představitelů, kteří se tak nezúčastní oslav 70. výročí ukončení druhé světové války, to stejné by podle Němcové mělo platit i pro Zemana.

V tiskové zprávě ODS Němcová popisuje, jak nechápe schůzku Zemana se slovenským premiérem Robertem Ficem. Podle Němcové pokud chtějí spolu jednat, proč to dělají zrovna v den oslav v Moskvě. Podle ní je to vše jen záminka, protože je Miloš Zeman prý stále ještě na seznamu hostů ruského prezidenta Vladimira Putina.

Nakonec Miroslava Němcová podotkla, že s cestou Zemana do Moskvy i nadále nesouhlasí a uctít památku padlým by prý měl na území České republiky, případně Slovenska, jelikož prý většina padla zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zeman? Vůdce hyen!“ Drsná dohra show prezidenta: Zase Polčák!

18:40 „Zeman? Vůdce hyen!“ Drsná dohra show prezidenta: Zase Polčák!

Někdejší poradce premiérů Mirka Topolánka a Jana Fischera či vicepremiéra Pavla Bělobrádka Martin Sc…