Zeman objasnil situaci… Kníže komentuje prezidentova slova pro Haló noviny

16.08.2013 16:30

Prezident Miloš Zeman objasnil situaci, ve skutečnosti mu jde jen o moc, píše předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Komentuje tak prezidentovo vyjádření pro Haló noviny o tom, že komunisté by měli podpořit případnou vládu ČSSD.

Zeman objasnil situaci… Kníže komentuje prezidentova slova pro Haló noviny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg na inauguraci Miloše Zemana
reklama

„Jsem panu prezidentovi velice vděčný, že objasnil situaci. Pokud byly do této chvíle jakékoli pochyby o tom, že se náš spor vede o zásadní věci, tak nám nyní prezident Zeman vyjasnil, o co se skutečně jedná,“ píše ve svém tiskovém prohlášení Karel Schwarzenberg.

Prezident Miloš Zeman totiž poskytl deníku rozhovor, kde odpovídal, zda podle něj komunisté budou v příští vládě. "Domnívám se, že KSČM by měla projít jakousi čtyřletou mezifází, v níž by tolerovala menšinovou vládu sociální demokracie," uvedl.

Především tato slova předseda TOP 09 hodnotí. „Jak jsme opakovaně upozorňovali, jemu jde vždy především o vlastní moc. Z hlediska zachování své moci je pochopitelné, že si přeje, aby TOP 09 nebyla po volbách žádným partnerem ve vládě – i kdyby sebevíce uspěla, avšak KSČM aby se přímo či nepřímo na příští vládě podílela,“ píše Schwarzenberg.

„Pozoruhodné také je, že vzkazy sociální demokracii prezident posílá přes komunisty. Těžko lze tuto velkou demokratickou stranu více ponížit,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT dělá rozdíly? Minář lepší než Klaus? Po včerejším sólu je zle

14:23 ČT dělá rozdíly? Minář lepší než Klaus? Po včerejším sólu je zle

Poslanec Patrik Nacher si na twitteru stěžoval na dvojí přístup České televize. Zatímco zakladatelé …