Zeman odmítl, abychom po Německu žádali reparace

14.08.2017 7:07

Prezident Miloš Zeman se domnívá, že účet za válku s Němci by se neměl otevírat. Odmítá tak, aby se Česko připojilo k Polsku s požadavkem na reparace. Píší to dnešní Lidové noviny.

Zeman odmítl, abychom po Německu žádali reparace
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

To, že bude Polsko chtít po německých sousedech rozsáhlé finanční reparace za zničení Varšavy, prohlásil v minulých dnech šéf polské vládnoucí strany PiS Jaroslaw Kaczynski. Ten ke svému kroku hledá nyní spojence. Jak to však vypadá, Česko plán Polska odmítá. 

„Je třeba si uvědomit, že tato záležitost není v česko-německých vztazích tématem. Zvláště po česko-německé deklaraci, jejíž výročí jsme si nedávno připomněli. Tuto deklaraci vysoce oceňuji,“ zmínil v této souvislosti prezident Miloš Zeman. 
 
Obdobný názor má i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), jenž poukazuje na česko-německou deklaraci z roku 1997. „Díky tomu máme tak dobré vztahy už řadu let. Minulost jsme přenechali historikům a řekli jsme si, že se budeme věnovat budoucnosti. To se nám bohatě vyplatilo a není důvod na tom nic měnit,“ zmínil Zaorálek. Otevírat otázku reparací pak nechce ani předseda STAN Petr Gazdík.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…