Zeman podepsal petici za majetková přiznání. Kdo si nakradl, má se bát

25.07.2013 16:27

Jméno prezidenta republiky Miloše Zemana se dnes objevilo na petici, která žádá přijetí zákona nařizujícího prokázání původu příjmů a majetku. Zemanovo jméno se na petici objevilo jako 50.000. Petici zorganizovala Zemanova domovská strana Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ).

Zeman podepsal petici za majetková přiznání. Kdo si nakradl, má se bát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Přijetí podobného zákona bylo často opakovaným tématem Zemanovy volební kampaně před lednovou přímou volbou hlavy státu. Poté prezident potřebu prosazení zákona několikrát zmínil v projevech. Petice žádá bezodkladné přijetí zákona o prokázání původu příjmů a majetku "včetně možnosti zabavení nelegálně získaného majetku".

"Samozřejmě nepředpokládám, že to skončí petiční akcí, to je pouhým začátkem. Obdobná petice týkající se přímé volby skončila přijetím zákona o přímé volbě. Obdobně by tato petice měla inspirovat k přijetí zákona o prokázání původu příjmů a majetku," poznamenal prezident poté, co petiční arch podepsal. Připomněl, že v petici za přímou volbu se podařilo získat přes 100.000 podpisů, podobný počet signatářů popřál i petici nynější.

Zákon o majetku v budoucnu Zeman vetovat nebude

Prezident poukázal na to, že nyní v ČR probíhá rozsáhlé vyšetřování, které by podle něj mělo odhalit případné vazby mezi politickou sférou a ekonomickou kriminalitou. "Charakteristickým rysem ekonomické kriminality není to, že je někdo bohatý, Tomáš Baťa byl také bohatý, ale to, že si nakradl," podotkl prezident. Zeman připomněl, že přijetí zákona mají v programu některé strany, u kterých se dá očekávat úspěch v budoucích parlamentních volbách.

"Věřím, že na rozdíl od minulosti dostojí svému slibu a tento zákon prosadí, a já vás pouze mohu ujistit, že jej zcela určitě nebudu vetovat," poznamenal Zeman. Proti zákonu nic nemají například sociální demokraté, prosazuje jej ale také právě se Zemanem spjatá SPOZ. Prezident petici podepsal v sídle SPOZ v pražské Loretánské ulici. Jedná se o stejné prostory, kde v době předvolební kampaně sídlil jeho štáb. "Přiznávám se, že se mně po těchto prostorách velice stýskalo," poznamenal dnes Zeman.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ane, čtk

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

11:08 Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

„To, co mně na tom vadí nejvíc, je to, že tady někdo do tebe něco hustí na plný kule a snaží se tě p…