Zeman překvapil návštěvníky zámku. Přišel si poslechnout šéfprotokolistu Forejta

03.09.2016 17:36

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt čas od času působí v roli průvodce na zámku v Konopišti. Rád přistoupil na to, že na zámku bude občas k dispozici, protože se velmi zajímá o historii. Především o rod Habsburků a poslední příslušníky jejich rodu. O jeho výklad je prý obrovský zájem. Při poslední prohlídce však návštěvníci zámku zůstali jako opaření. Přišel mezi ně prezident republiky Miloš Zeman.

Zeman překvapil návštěvníky zámku. Přišel si poslechnout šéfprotokolistu Forejta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Server Aktuálně.cz informoval o tom, že návštěvníci zámku Konopiště zažili šok. Průvodce Forejt všechny přivítal a pak oznámil, že se k nim připojí zvláštní host. Pak se otevřely dveře a vešel prezident Zeman. Spolu s dalšími návštěvníky si vyslechl Forejtův výklad, občas položil nějakou otázku a pak zase odešel.

Oproti jiným návštěvníkům měl výhodu v tom, že mohl při Forejtově výkladu sedět. Nemusel navíc lístky na Forejtovu prohlídku shánět celé měsíce předem. Příliš nepřekvapí, že měl ještě jedno privilegium. I na zámku ho doprovázela ochranka. Její členové trvali na tom, že si předem projdou prohlídkovou trasu, jestli na prezidenta někde nečíhá útočník či jiné nebezpečí.  

Forejt ale neměl žádné výhody, když se jednalo o tom, zda se stane průvodcem. „Má k historii hluboký vztah a obrovské znalosti. Zejména jsou mu blízké postavy Františka Ferdinanda a císaře Františka Josefa,“ uvedla na Forejtovu adresu kastelánka zámku Jana Sedláčková. „Samozřejmě jsem ho přezkoušela, bez toho nebylo možné, aby prováděl. Nemá žádné výhody,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…