Zeman překvapil návštěvníky zámku. Přišel si poslechnout šéfprotokolistu Forejta

03.09.2016 17:36

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt čas od času působí v roli průvodce na zámku v Konopišti. Rád přistoupil na to, že na zámku bude občas k dispozici, protože se velmi zajímá o historii. Především o rod Habsburků a poslední příslušníky jejich rodu. O jeho výklad je prý obrovský zájem. Při poslední prohlídce však návštěvníci zámku zůstali jako opaření. Přišel mezi ně prezident republiky Miloš Zeman.

Zeman překvapil návštěvníky zámku. Přišel si poslechnout šéfprotokolistu Forejta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Server Aktuálně.cz informoval o tom, že návštěvníci zámku Konopiště zažili šok. Průvodce Forejt všechny přivítal a pak oznámil, že se k nim připojí zvláštní host. Pak se otevřely dveře a vešel prezident Zeman. Spolu s dalšími návštěvníky si vyslechl Forejtův výklad, občas položil nějakou otázku a pak zase odešel.

Oproti jiným návštěvníkům měl výhodu v tom, že mohl při Forejtově výkladu sedět. Nemusel navíc lístky na Forejtovu prohlídku shánět celé měsíce předem. Příliš nepřekvapí, že měl ještě jedno privilegium. I na zámku ho doprovázela ochranka. Její členové trvali na tom, že si předem projdou prohlídkovou trasu, jestli na prezidenta někde nečíhá útočník či jiné nebezpečí.  

Forejt ale neměl žádné výhody, když se jednalo o tom, zda se stane průvodcem. „Má k historii hluboký vztah a obrovské znalosti. Zejména jsou mu blízké postavy Františka Ferdinanda a císaře Františka Josefa,“ uvedla na Forejtovu adresu kastelánka zámku Jana Sedláčková. „Samozřejmě jsem ho přezkoušela, bez toho nebylo možné, aby prováděl. Nemá žádné výhody,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…