Zeman přijme kandidátku na ministryni Šlechtovou

03.10.2014 6:20

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijme kandidátku na ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou, která má nahradit odcházející Věru Jourovou (ANO). Není jasné, zda ji zároveň uvede do funkce. Podle středečního vyjádření svého mluvčího Jiřího Ovčáčka chce hlava státu zachovat postup, kdy nejprve s kandidáty na ministerskou funkci hovoří. Předpokládá však, že Šlechtovou jmenuje.

Zeman přijme kandidátku na ministryni Šlechtovou
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj
reklama

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předal nominaci Šlechtové Zemanovi ve čtvrtek vpodvečer. Předseda vlády považuje za klíčové, že mu vicepremiér Andrej Babiš (ANO) navrhl kandidátku, která je detailně seznámena s problematikou čerpání peněz z evropských fondů. Podle Babiše, který se také s prezidentem ve čtvrtek setkal, reaguje hlava státu na Šlechtovou pozitivně.

Ministerstvo je podle kandidátky v dobrém stavu

Šlechtová nyní působí na Úřadu vlády. Kandidátka na ministryni ve středu uvedla, že její prioritou bude kontinuita ve vedení ministerstva. Pracovat chce také na zviditelnění některých agend, které má úřad na starosti. Ministerstvo je podle ní po působení Jourové v dobrém stavu.

Sobotka uvedl, že prvním úkolem Šlechtové bude, aby v co nejkratším čase připravila komplexní zprávu o aktuálním stavu dočerpání evropských peněz určených na roky 2007 až 2013.

Jourová by se měla stát eurokomisařkou, ve vedení úřadu dnes skončí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …