Zeman přišel ,,zkontrolovat" vládu. A děly se věci

09.09.2015 12:35

Prezident Miloš Zeman se dnes vydal na Úřad vlády, kde se měl projednávat státní rozpočet. Setkal se s Andrejem Babišem, všechno odsouhlasil a pozdravil se i s horníky z OKD, kteří jej přivítali horlivým potleskem, jako by už zapomněli, že zrovna za vlády ČSSD prodala vláda OKD Bakalovi. Informuje server iDnes.cz

Zeman přišel ,,zkontrolovat" vládu. A děly se věci
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou na "čínské gondole" ve Wu Zhenu

„Andreji, teď už nemůžeš říkat, že nejsou žádné čínské investice,“ zavtipkoval Zeman po svém úspěšném výletu do Číny na adresu ministra financí, což vyvolalo smích v jednacím sále. Připomněl tím to, jak čínská společnost CEFC plánuje koupit většinový podíl ve fotbalové Slavii, část letecké společnosti Travel Service či například Pivovar Lobkowicz.

Když Zeman přijíždel k Úřadu vlády, čekali na něj zástupy horníků OKD, kteří jej přivítali potleskem a jásotem. Ti přijeli za účelem projednání návrhu zákona o jejich předčasných odchodech do důchodu.

Horníci do Prahy dorazili až z Karvinska, aby zde podpořili návrh zákona ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové. Ta se totiž zasazuje o to, aby horníci mohli předčasně odejít do důchodu. Zůstali však v zácpě na D1.

Ve chvíli, kdy přijeli před Úřad vlády, jednání už probíhalo a jedinou útěchou jim tak bylo setkání s panem prezidentem. Ten se u nich vůbec nezastavil, jen jim státnicky zamával a odebral se na jednání. Horníci, spokojení, že prezidenta viděli, jakoby úplně zapomněli na to, že zrovna ČSSD je jedním z důvodů, proč dnes stáli před Strakovou akademií. Byla to totiž právě ČSSD, která byla u prodeje bytů OKD Zdeňku Bakalovi.

Babiš následně na jednání vlády předložil návrh státního rozpočtu se schodkem 70 miliard korun, k čemuž se Zeman už dříve vyjádřil kladně a dnes svůj názor zopakoval přímo před ministry.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč končíte?

Politiků jako jste vy je naopak třeba v politice více. Jstei jeden z mála, co fakt hájí priority, které měla ODS od počátku. S příchodem nových politiků se toho dost mění. Už ani nehájí živnostníky.Nepřijde mi, žejste tak starý, abyste šel do důchodu. Co tak vlastně budete dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Měl byste si nařezat“. Jurečka mluvil o důchodové reformě ANO, Schillerová se neudržela

23:08 „Měl byste si nařezat“. Jurečka mluvil o důchodové reformě ANO, Schillerová se neudržela

Navrhované změny v penzích včetně zpomalení valorizace dnes ve Sněmovně ostře kritizovala předsedkyn…