Zeman reaguje na odpůrce návštěvy Janukovyče: Určitě mu doporučím, co by měl dělat

04.02.2014 20:37

Návštěva ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče v Praze, ke které by mělo dojít v dubnu, se stala zásadním politickým problémem. Prezident Miloš Zeman, který svého kolegu pozval, trvá na tom, že zrušením návštěvy by se situace na Ukrajině nijak nezlepšila. Pražský primátor Tomáš Hudeček naopak projevuje znechucení a odmítá se vítání hosta účastnit.

Zeman reaguje na odpůrce návštěvy Janukovyče: Určitě mu doporučím, co by měl dělat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Anketa

Je rok od zvolení Miloše Zemana. Dělá prezident svou práci dobře?

77%
23%
hlasovalo: 18942 lidí

Návštěva kritizované hlavy ukrajinského státu vyvolala v České republice ostré reakce některých skupin. Primátor hlavního města Tomáš Hudeček uvedl, že hlavní město se na hoštění Viktora Janukovyče nehodlá nijak podílet a v podstatě se od něj distancuje. „Je pro mě absurdní, že by právě prezident Janukovyč měl přistát na Letišti Václava Havla,“ řekl k tomu primátor Hudeček.

Filmový producent a známý občanský aktivista Václav Marhoul navíc uvedl, že pokud prezident Janukovyč v plánovaném dubnovém termínu skutečně přiletí, měl by prý pocítit, že určitou částí společnosti není vítán.

Pro ParlamentníListy.cz se ke kauze odmítání návštěvy prezidenta Janukovyče vyjádřil i mluvčí jeho českého protějšku Jiří Ovčáček. Podle něj je prezident Zeman nadále přesvědčen, že návštěva ukrajinského prezidenta má smysl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Pan prezident vyjádřil názor, že možným řešením krizové situace na Ukrajině by mohly být předčasné prezidentské a parlamentní volby. Aniž by se vměšoval do vnitřních záležitostí Ukrajiny, pan prezident předpokládá, že tento názor sdělí Viktoru Janukovyčovi během jejich jednání,“ uvedl Ovčáček.

S názorem, že předčasné volby prezidenta i poslanců by mohly být řešením krize na Ukrajině, vystoupil prezident Zeman již v minulém týdnu v rozhovoru pro americkou agenturu Bloomberg.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Budeme muset zavřít i průmysl, padlo. Známý imunolog to vidí černě

7:55 Budeme muset zavřít i průmysl, padlo. Známý imunolog to vidí černě

Biochemik Zdeněk Hostomský tvrdí, že vláda má při boji s koronavirem špatně nastavenou strategii. „P…