Zeman se děsí porážky. Unavený a starý muž. Prohraje, napsal po vystoupení prezidenta politik z Brna

13.01.2018 18:14

Brněnský politik z hnutí Žít Brno Martin Freund se na svém facebookovém profilu vyjádřil k nadcházejícímu druhému kolu volby mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem. Zaměřil se především na zdravotní stav obou pánů.

Zeman se děsí porážky. Unavený a starý muž. Prohraje, napsal po vystoupení prezidenta politik z Brna
Foto: Repro ČT
Popisek: Miloš Zeman po 1. kole prezidentských voleb

„Ten kontrast energického usmivajiciho se Drahoše s chutí se prát s tím unaveným starým mužem, který se děsí porážky, byl vážně neskutečný. Je slabej, zranitelnej a dobře to ví. A prohraje,“ poznamenal Freund. „Takhle vítěz nevypadá a nemluví. Takhle vyhlíží člověk, který ví, že má nakročeno k porážce,“ dodal.

Prezident Miloš Zeman nedosáhl takového úspěchu, v jaký snad doufal, a nezvítězil již v prvním kole. Sluší se ovšem dodat, že kolo jasně opanoval, neboť v něm zvítězil s přibližně 39 procenty hlasů, zatímco Jiří Drahoš má 26 procent hlasů. V Loretánské ulici promluvil prezident Zeman ke svým podporovatelům. Sdělil jim mimo jiné, že je připraven na televizní debatu s Jiřím Drahošem. Dokonce i na dvě debaty...

„Ivanko, dámy a pánové, je mojí milou povinností dát ti kytičku, políbit tě a poděkovat za tvoji neutuchající podporu v prezidentské volbě,“ zahájil prezident Zeman.

„Když jsem se díval na televizi Václava Moravce, měl jsem skoro dojem, jakoby vítězem prezidentských voleb byl někdo jiný než já,“ smál se Zeman. Hned poté připomněl, že v prvním kole obdržel takřka 40 procent hlasů. „Blahopřeji Jiřímu Drahošovi k hezkému druhému místu.“ Posléze si ze svého soupeře tropil žerty, že nemá dost zkušeností v politice a za čtrnáct dní před druhým kolem už to nedožene.

Před prvním kolem prý zaregistroval, že ho podpořily tak různorodé osobnosti, jako byl na jedné straně Andrej Babiš a na straně druhé Karel Gott. Poté vyzval své podporovatele, aby mu dali svůj hlas i ve druhém kole. Mohou si prý s sebou vzít i své milence a své milenky, kteří a které by mu případně mohli dát svůj hlas.

Nechtěl spekulovat o tom, jak moc se voliči nechali ovlivnit letáčkem, že úřadující prezident postupuje automaticky do kola druhého.

„No a teď sdělení, na jaké asi všichni čekáte. Nikdy jsem se nebál jít do nejrůznějších diskusí. Jsem stále mladý, stále plný sil a plný energie. A diskuse mě těší. Teď jsme poslouchal televizi, kde Jiří Drahoš říkal, že by se se mnou rád utkal tváří v tvář. Rád jeho prosbě vyhovím,“ prozradil.

Debata by mohla být vedena např. na FTV Prima, která k tomu nabídla prostor. „Už vzhledem k výhradám, které mám k neobjektivitě naší tzv. veřejnoprávní televize, nenamítnu nic proti tomu, kdyby nám (Prima) nabídla prostor pro debatu. Nebudu dokonce mít nic proti tomu, kdyby ty debaty byly dvě,“ dodal. Kdyby byly debaty tři nebo více, tak by prý diváky už nudili.

Občané České republiky nejsou podle Zemana manipulovatelné loutky, které dají na doporučení někoho třetího. „ať už v můj prospěch nebo v můj neprospěch“. Prezident doufá, že voliči všech prezidentských kandidátů se rozhodnou na základě svého rozumu, opravdu nikoli podle doporučení. On sám jako prezident bude nadále úřadovat. Bude spát, jíst a radovat se ze života.

Sluší se připomenout že Drahoš uspořádal tiskovou konferenci před Milošem Zemanem a vyzval ho k souboji v televizní debatě, ovšem způsobem sobě vlastním. Nikoli agresivně. Dopředu dal také najevo, že nehodlá debatovat s hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem. „Mohu vás ujistit, že s Jiřím Ovčáčkem do debaty nepůjdu. Jiří Ovčáček není prezidentský protikandidát a tím je celá věc vyřešena. Ale já nebudu nadále vykřikovat do větru, aby Miloš Zeman slezl z Hradu a šel debatovat. Je to na něm,“ zmínil Drahoš.

Miloš Zeman na své tiskové konferenci konstatoval, že doufá v to, že voliči využijí svůj zdravý rozum, byť připomněl, že jeho samotného podpořili stávající premiér Andrej Babiš nebo stálice české populární hudby od 60. let minulého století Karel Gott.

Drahoš dal naproti tomu najevo, že doufá, že mu dají podporu protikandidáti, kteří o tom ostatně hovořili v předvolebních debatách.

Na podporu Jiřího Drahoše pak je již i událost na Facebooku - ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…