Mezi témata setkání mají patřit přijímání zákonů, spolupráce nejvyšších ústavních činitelů a také ohlášená Zemanova nominace prorektora Karlovy univerzity Aleše Gerlocha na ústavního soudce, kterou by Senát schvaloval. Horní komora také více než rok čeká na Zemanova kandidáta do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů; loni dva jeho adepty odmítla.
Zeman po říjnových volbách v Českém rozhlase uvedl, že by uvítal, kdyby v čele Senátu byla výrazná a respektovaná osobnost. Jako příklad jmenoval Kuberu, přestože se s ním kvůli jeho politické příslušnosti v řadě věcí neshodne. Kubera na to v České televizi řekl, že jeho jediná společná vlastnost s prezidentem je kouření a že v politice jsou absolutně někde jinde.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?
Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?
Další články z rubriky
13:05 Pohoda na pivě s Vetchým. Hlavní postava dronové kauzy poslala vzkaz
Organizátor dodávek dronů na Ukrajinu Jan Veverka a herec Ondřej Vetchý zašli na pivo a informovali …
- 11:41 Komu Lipavský sloužil a koho poškodil? Zhnusení v zákulisí diplomacie
- 9:56 Už v únoru se říkalo, že Havel bude prezident. Bylo to připravené. Přímí účastníci o 17. listopadu 1989
- 8:25 Zase jde o peníze. Žantovský odhalil řev mediálních „hlídačů pravdy“
- 7:00 Zaplať 620 korun a ulov Rusa výbušným dronem. Kontroverzní hru si mohou koupit i Češi
- 18:00 Nohavica písničkou nakrknul Pšenáka, Hřebejka i ženu spřaženou s Foltýnem



