Zeman se ospravedlňuje: Islám je skutečně anticivilizací

7. 7. 2011 14:41

Expremiér Miloš Zeman řekl při přednášce na ministerstvu zahraničí, že je islám anticivilizace. Tím zvedl vlnu kritiky. Na svém výroku ovšem trvá.

Zeman se ospravedlňuje: Islám je skutečně anticivilizací

Na stránkách své SPOZ (Strana práv občanů - zemanovci) argumentuje Koránem. "Korán obsahuje řadu súr, které vyzývají k podrobení zotročením a dokonce vyhlazení nevěřících. V tomto smyslu je islám nesrovnatelně agresivnější a intolerantnější než soudobé křesťanství, buddhismus, konfuciánství, šintoismus a další světová náboženství," vysvětluje Zeman.

"Pandánem Koránu je soubor Mohamedových činů a výroků obsažených v knize Zahrada spravedlivých. Uveďme jen jediný příklad pro srovnání, a to příběh s cizoložnou ženou. Zatímco Ježíš cizoložnou ženu propouští, Mohamed ji nechává ukamenovat. Islámské právo šaría v podstatě trest ukamenováním dodnes obsahuje."

Právě ve vztahu k ženám je islám podle Zemana silně diskriminační. "I když lze souhlasit se zákazem, aby ženy řídily auto, ve všech ostatních případech islámská anticivilizace činí z žen nesvéprávnou, diskriminovanou menšinu a znemožňuje jejich svobodný rozvoj," konstatuje.

Zeman je čestným předsedou SPOZ a v případě přímé volby chce kandidovat na prezidenta. Podle Petra Dimuna z ČSSD mu mají právě ostré výroky ohledně islámu pomoci na Hrad.

Více: Zeman není blbec, říká Dimun. Díky blbosti se může dostat na Hrad

Politolog Josef Mlejnek varuje před případným nástupem Zemana na Hrad z jiných důvodů: Stejně jako VV představují jen maskota, který kryje zájmy ABL, bude prý Zeman krýt zájmy společnosti Lukoil a ruského státu.

Více: Jezevec Zeman skončí jako veverky. Politolog varuje

Čtěte také:

Podle Zemana je největším nepřítelem NATO islám

Islám je nepřítel, řekl Zeman. Svérázný penzista, usmál se kníže

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Květiny od Zemana, Babiše a Okamury na Národní třídě vyhodili do koše. Kalousek to schvaluje slovy o vyšším principu mravním

8:38 Květiny od Zemana, Babiše a Okamury na Národní třídě vyhodili do koše. Kalousek to schvaluje slovy o vyšším principu mravním

Na Národní třídě je od rána živo. Do tradičního festivalu pokládání věnců k památníku 17. listopadu …