Zeman se ve školství vyzná, uznal Gazdík. Ale řešil s ním i covid

02.12.2021 13:44

Nominant na ministra školství Petr Gazdík (STAN) na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem hovořil o svých vizích budoucnosti českého školství. Prezident byl podle Gazdíka o oblasti školství dobře informovaný. „Pan prezident byl také velmi detailně informován o mém životopise a znal mou práci,“ dodal Gazdík, kterému prý Zeman popřál ve funkci mnoho štěstí.

Zeman se ve školství vyzná, uznal Gazdík. Ale řešil s ním i covid
Foto: repro FB, tan
Popisek: Petr Gazdík v PSP

Anketa

Má Miroslav Kalousek šanci stát se prezidentem České republiky?

2%
96%
hlasovalo: 14555 lidí
„Já jsem po schůzce s panem prezidentem, my jsme se spolu bavili o vizích českého školství. Pan prezident byl velmi detailně informován jak o mém životopise, věděl, že učím na vysoké škole, že jsem byl radním pro školství Zlínského kraje a znal mou práci v této oblasti,“ prohlásil Gazdík na tiskové konferenci.

Se Zemanem se prý na půlhodinové debatě věnovali problémům současného českého školství a možnostem jejich řešení v budoucnu. „Diskutovali jsme více než půl hodinu o tom, jak ty problémy aktuální vnímám a kam chci ty čtyři roky školství směřovat. Pan prezident vyjádřil své názory a musím říct, že je hluboce orientován v otázkách školství, což mě velmi potěšilo. Na většině věcí jsme se shodli,“ byl spokojený Gazdík.

Konkrétní záležitosti, jako například financování školství prý neřešili. „Ale bavili jsme se třeba o technickém vzdělávání, o přílivu odborníků, o náročnosti školství, o změnách obsahu vzdělávání. Diskutovali jsme také o budoucí podobě maturitní zkoušky, nebo jaké obory by mělo do budoucna české školství preferovat a jak zabránit tomu, aby studenti nestudovali obory, ve kterých potom nenajdou uplatnění,“ vyjmenoval klíčová témata Gazdík.

Mgr. Petr Gazdík

  • STAN
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Značný čas prý také zabrala debata o covidové situaci ve školství a zejména nefunkčnost trasování. „Samozřejmě jsme řešili také covidovou situaci a tu nefunkčnost zejména hygienických stanic, kdy ředitelé škol musí nahrazovat práci hygieny tím, že trasují. Mě velmi netěší, že jsem na školském výboru měl pravdu, když nám ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a hlavní hygienička Jarmila Rážová říkali, jak by mělo fungovat trasování v gesci krajských hygieniků a já jsem upozorňoval, že nevěřím tomu, že to bude fungovat. A ono to také nefunguje,“ posteskl si Gazdík.

„Stává se tak, že se hygiena ozve studentům a učitelům až v okamžiku, kdy se vracejí z karantény, na kterou je poslal ředitel školy. A to je značný prvek šíření epidemie a o tom jsme se s panem prezidentem bavili,“ dodal Gazdík, kterému prý prezident popřál do příštích čtyřech let hodně štěstí. „Říkal, že školství je náročná oblast a ukáže se, zda osvědčím, zda jsem odborník a zvládnu tu pozici,“ řekl Gazdík na závěr.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

9:49 Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

Americký tvůrce komiksů, hlasitý liberální volič, ale také scenárista a televizní producent Gerard F…