Zeman sežere Sobotku a zúčtuje se zrádci z ČSSD, cituje časopis zdroj

08.07.2013 8:42

Nová vláda premiéra Jiřího Rusnoka je nástrojem pomsty prezidenta Miloše Zemana za to, že mu parta sedmadvaceti sociálních demokratů vedená Vladimírem Špidlou zhatila před jedenácti lety plán stát se hlavou státu a otevřela cestu na Hrad Václavu Klausovi. Píše to časopis Týden.

Zeman sežere Sobotku a zúčtuje se zrádci z ČSSD, cituje časopis zdroj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval Jiřího Rusnoka premiérem
reklama

Nový předseda vlády Jiří Rusnok se prý stal plukovníkem v armádě "Miloše Mstitele" a má pro to své důvody. Ačkoli ho do politiky přivedl někdejší premiér Vladimír Špidla, Rusnok se rychle dostal do tábora zemanovců. A Špidla v minulosti nezhatil plány pouze Zemanovi. Když sestavoval svou koaliční vládu, dosadil na Ministerstvo financí místo Rusnoka dnešního předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku.

"Miloš si je všechny pamatuje. Je jako slon. Bude se jim všem chtít pomstít za prezidentskou volbu v roce 2003," řekl Týdnu člověk, který v letech 1998-2002 působil na Úřadu vlády, a dodává: "Teď sežere Sobotku."

Sedmadvacet zrádců. Zeman neodpouští

Těmi "všemi" je myšlen seznam "zrádců", kteří v roce 2003 při prezidentské volbě hlasovali proti Zemanovi a na Hrad tak pomohli jeho rivalovi Václavu Klausovi. "Viděl jsem karty, které kolují, s 27 poslanci sociální demokracie od Vlastmila Aubrechta po Petra Zgarbu," prohlásil Zeman v roce 2004. Na tomto seznamu jsou také jména jako Špidla, Lubomír Zaorálek nebo právě šéf ČSSD Sobotka, který může podle časopisu ztratit nejvíce.

Všechny výše uvedené prý po jmenování Rusnoka premiérem zachvátila panika. Špidla se do jeho vlády pustil v rozhovoru pro Hospodářské noviny. "Rusnoka jsem přivedl do politiky a z mého hlediska to není žádný špatný člověk. Jistěže to ale není ideál premiéra," řekl expremiér. A shodil i členy jeho týmu. "Podle mě to není žádná první třída. Jsou to prostě lidi druhé až třetí kategorie."

Zdá se, že Špidla oplácí slova, která na jeho konto pronesl Zeman v roce 2004: "Šedivé myši nevyrostou, a pokud vyrostou, stanou se z nich pouze krysy."

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

13:40 Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

Jakub Olbert a Jiří Janeček z iniciativy Otevřeme Česko nepředstoupí před petiční výbor Parlamentu n…