Zeman si učurává a prosakuje. Zdrcující lékařský posudek prezidenta

26.06.2017 6:42

Psycholog Bohumil Sláma se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal velmi kriticky o prezidentu Miloši Zemanovi. Zareagoval i na slova premiéra Bohuslava Sobotky, který se bránil vůči oslovení svině, jež mu Zeman uštědřil a řekl, že se Zemanovi rozpadá osobnost. „Nejen osobnost, ale celá psychika,“ dodal Sláma.

Zeman si učurává a prosakuje. Zdrcující lékařský posudek prezidenta
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.

„Miloš Zeman, už když byl ještě v plné kondici, byl anomální, hraniční osobností s mimořádným, zejména verbálním (slovním) intelektem, avšak silně poznamenanou narcismem a egoismem. Nikdy neměl rozvinuté kritické myšlení (nezaměňovat se schopností kritiky);  jednak se v něm nikdy dostatečně nevycvičil, jednak ho silně zkreslovala jeho deformovaná osobnost. Vždy byl demagogem, lhářem a bezcharakterním, amorálním člověkem,“ připomněl úvodem Sláma svá dva roky stará slova.

Jak dodal, čím je člověk starší, zvýrazňují se jeho povahové rysy. „Dobře je to vyjádřeno v pohádkách: kdo byl po většinu svého života převážně dobrým člověkem, stává se hodným dědečkem či laskavou babičkou; kdo byl charakterově problémový, stává se zlým dědkem nebo ježibabou. Je to tím, že jak mu ochabuje šedá kůra, prosakují ‚spodní proudy‘ a podobně jako u inkontinence moči dochází k inkontinenci emoční,“ podotkl Sláma. „A Miloš Zeman si 'učurává' stále častěji a stále víc," dodal.

Anketa

Doporučujete ČSSD, aby podpořila v prezidentských volbách Zemana?

86%
14%
hlasovalo: 7963 lidí

Původní text ZDE

Závěrem pak Sláma poukazuje na rozhovor Miloše Vojěchovského pro časopis Vital, který se zabýval životopisy a zdravotnickými záznamy našich prezidentů. „Zajímalo mě, do jaké míry ovlivnil jejich zdravotní stav, zejména výskyt neuropsychiatrických poruch, osudy našeho státu. Podobné výzkumy vedl britský psychiatr a politik David Owen, který studoval zdravotnické záznamy řady evropských politiků. Němečtí psychiatři po pádu Hitlera požadovali, aby každý příští kandidát na vedoucí funkci byl podroben expertize. To se ale neděje a psychiatrické profily nejvyšších státníků jsou často velmi problematické…“ zmínil Vojěchovský s tím, že Zeman také zřejmě má moriatické nálady. „A projevuje se u něj diabetická porucha zraku – retinopatie… Padá dopředu při chůzi ze schodů, podobně jako padal Castro,“ uzavřel Vojěchovský.

Sláma pak dodal jen jediné – Miloš Zeman se nesmí znovu stát českým prezidentem.

Podobně přísné názory má na Zemana dlouhodobě i český lékař, dědic prvorepublikového politika a vydavatele Martin Jan Stránský. Ten svůj názor na prezidenta vyjádřil již v roce 2015 na ParlamentníchListech.cz v rámci rozhovoru s titulkem ,,Martin Jan Stránský: Zeman je ožrala, lhář a hulvát. Část národa nestojí za nic, chce jen pít a kouřit v hospodě. Přemýšlejme nad identitou. Co znamená být Čechem".

SLEDUJTE VIDEO: Jiří Paroubek pro PL o Miloši Zemanovi, ČSSD, Sobotkovi a prezidentské volbě

 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

12 amerických vrtulníků za 17 miliard, to teď potřebujeme? Ševčík trhal plýtvání peněz. A pak covid

9:58 12 amerických vrtulníků za 17 miliard, to teď potřebujeme? Ševčík trhal plýtvání peněz. A pak covid

Česko se nachází v době historicky nejzávažnější ekonomické krize. Záchrana ekonomiky končící vládou…