Zeman udělil milost Kajínkovi. Teď by se měl slitoval sám nad sebou a odejít do penze, vzkazuje novinář

27.05.2017 11:21

Šéf liberecké MF Dnes Jan Stránský se ve svém dnešním komentáři věnoval omilostněnému nájemnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi.

Zeman udělil milost Kajínkovi. Teď by se měl slitoval sám nad sebou a odejít do penze, vzkazuje novinář
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Jiří Kajínek
reklama

„Před rýnovickou věznicí v Jablonci to tento týden vypadalo trochu jako v utečeneckém táboře v Calais. Šest dnů a šest nocí čekaly štáby z Česka i Slovenska na Jiřího Kajínka. Zločince, který zabil dva lidi, o jeho dalších neřádstvech nemluvě. Na doživotně odsouzeného vraha, jemuž dal svobodu prezident Miloš Zeman,“ začal popisovat Stránský. Kajínek je podle jeho slov trestanec, s jehož omilostněním dle průzkumu veřejného mínění souhlasi 54 procent Čechů.

Skoro týden podle Stránského snášeli žurnalisté plivance internetových diskutérů, kteří jim láli do hyen, ale vzápětí lačně klikali na cokoliv s klíčovým slovem „Rýnovice“ a vyhnali tak sledovanost kauzy k rekordním stropům,“ podotkl. 

Zastal se pak také novinářů, kteří bouchli šampaňské v momentě, kdy prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček oficiálně oznámil prezidentův verdikt. „Kristepane! Taková absurdita. Nuže, lidé od novin neoslavovali Kajínka, nýbrž fakt, že už je konečně po všem a oni se mohou opět proměnit v civilizované osprchované bytosti,“ podotkl.

Dle Stránského slov vyšel z vězení osvalený samolibec, ztělesněná bodrost. „Lidé se s ním objímali, hulákali mu do obličeje obdivuplná hesla. Dojetí by se ze vzduchu nad káznicí dalo ždímat. Stejně jako kapesníčky, které jen taktak lapaly slzičky štěstí. Nejedna mobilní baterie byla vybita náporem selfíček. Jen otěže studu bránily rozechvělým dámám, aby nezlíbaly hrdlořezovu býčí šíji. Kajínek podstoupil to vystoupení s výrazem baziliška,“ řekl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Výraz měl prý podobný jako prezident Miloš Zeman. „Propuštění Jiřího Kajínka, jímž na dálku ukázal vztyčený prostředník demokratické justici, je typickým příkladem. Potměšilý, populistický, nedůstojný úšklebek. Jízlivé gesto moci,“ uzavřel se slovy, že Miloš Zeman by se měl smilovat nad svou zemí, udělit si milost a odebrat se na penzi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať se stydí! Babiš vytáhl článek a huboval

19:16 Ať se stydí! Babiš vytáhl článek a huboval

Je tu neděle a spolu s ní tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše „Čau lidi“. A bylo o čem…