Zeman zklamal Vadima Petrova: Místo Číny měl poděkovat doktorům a sestřičkám

20. 3. 2020 18:04

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov zhodnotil prezidentovo televizní vystoupení na Primě. Popsal ho jako „zpackanou příležitost“, protože Miloš Zeman možná někoho uklidnil, ale také přilil oleje do ohně, když zaútočil na novináře, umělce a politickou opozici. To neměl dělat. Navíc prý měl dovolit České televizi, aby vysílala jeho projev.

Zeman zklamal Vadima Petrova: Místo Číny měl poděkovat doktorům a sestřičkám
Foto: Screen TV Prima
Popisek: Projev prezidenta Miloše Zemana k epidemii koronaviru
reklama

V neděli 1. března se v České republice objevilo onemocnění COVID-19. Po 19. dnech koronavirové krize předstoupil prezident Miloš Zeman poprvé před novináře TV Prima a promluvil k národu. Vyzval své spoluobčany, aby k sobě byli laskaví, aby v časech krize všichni pospíchali k pumpám a zbavili naši společnou loď vody. Číně poděkoval za to, že nám po řádném zaplacení poskytla tolik potřebné ochranné pomůcky pro zdravotníky. Jde o statisíce až miliony roušek, respirátorů a dalšího vybavení.

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na sociální síti Facebook upozornil, že v projevu chyběl větší důraz na práci českých záchranářů, lékařů a sestřiček, kteří pracují s vypětím všech sil a často bez oněch tolik potřebných ochranných pomůcek.

„Těžiště vystoupení mělo být v ocenění těch, kteří pracují na hranici vyčerpání, a uklidnění všech, pro které jsou opatření zatěžkávající. Naopak děkování Číně, kopnutí si do novinářů, dělení na vládu a opozici tam být nemělo,“ konstatoval radní Petrov.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Prezident prý možná někoho uklidnil, ale na druhé straně přilil oleje do ohně, když kritizoval novináře nebo herce. Tímto způsobem se nedaří sjednocovat společnost. Z tohoto pohledu šlo o „zpackanou příležitost“.

Chybu prý udělal také ve chvíli, kdy nedovolil České televizi, aby jeho projev odvysílala.

Prezident má stále svou obrovskou intelektuální kapacitu, ale dostal se mimo dobu a situaci. Trvalo, než se odhodlal před národ předstoupit. Hry s televizemi byly zbytečné a nedůstojné. ČT měla jednoznačné právo na to, aby vystoupení odvysílala. Má největší zásah a všichni jsme na ni teď napojení (navíc by určitě projev nenatočila tak amatérsky, jako se to povedlo TV Prima.),“ napsal Petrov.

Vadim Petrov zhodnotil vystoupení prezidenta Miloše Zemana

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

10:05 Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

Před pár dny herečka Aňa Geislerová vyzvala radní ČT Hanu Lipovskou, aby se někdy jela podívat na fi…