Zemana taky nezavřeli, tak proč Konvičku. Ať uklízí třeba exkrementy v okolí muslimských modliteben, padlo v tisku

09.04.2016 13:40

Představa, že umlčíme nepohodlného řečníka tím, že ho zavřeme do kriminálu, je jednak hloupá a jednak naivní, píše komentátor Martin Zvěřina o obžalobě, jíž čelí lídr Bloku proti islámu Martin Konvička.

Zemana taky nezavřeli, tak proč Konvičku. Ať uklízí třeba exkrementy v okolí muslimských modliteben, padlo v tisku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička
reklama

Zvěřina v dnešních Lidových novinách připouští, že Konvička podněcuje k nenávisti, kudy chodí. Snaha zakazovat jednotlivá náboženství či kriminalizovat jejich vyznávání je proti staletým tradicím Evropy a nemůže zůstat bez protiakce. Ta by se ale měla odehrát pouze v politické rovině. „Představa, že umlčíme nepohodlného řečníka tím, že ho zavřeme do kriminálu, je jednak hloupá a jednak naivní – ani historicky se to neosvědčilo,“ argumentuje Zvěřina.

A srovnává Konvičkovu nevkusnou poznámku o namletí muslimů do masokostní moučky s dřívějším výrokem Miloše Zemana o tom, že nechá vázat členské legitimace ČSSD do kůže členů ODS. „Pokud zkoumáme míru agrese a nevkusnosti, nemají si oba výroky co vyčítat,“ tvrdí Zvěřina.

A pokud nebyl zavřen tehdejší opozičník Zeman, nemá být zavřen jeho partner z albertovského pódia ze 17. listopadu 2015.

Komentátor se domnívá, že jestli si Konvička trest zaslouží, tak snad jen ve formě veřejných prací. „Kdyby třeba uklízel okolí muslimské modlitebny od psích exkrementů, nemůže to nikomu ublížit,“ píše s tím, že za verbální zločiny by se nemělo zavírat do vězení. „Nic totiž není vzdálenějšího realitě než představa, že kriminalizací extrémních názorů nastolíme harmonii,“ dodává.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Biden a Putin? Odděleně. Senátor Fischer vytáhl Ukrajinu. Divákům ČT řekl o ruské vině

15:25 Biden a Putin? Odděleně. Senátor Fischer vytáhl Ukrajinu. Divákům ČT řekl o ruské vině

Senátor Pavel Fischer by nechtěl, aby se k summitu Biden – Putin vztahovala přehnaná očekávání. „Sna…