Zemanovce v Praze nepovede Šlouf, ale ministr Žák

13.09.2013 12:11

Stranu práv občanů - zemanovci (SPOZ) v Praze nepovede do voleb Miroslav Šlouf, ale ministr dopravy Zdeněk Žák. O jeho jménu se už delší dobu spekulovalo, zda řady zemanovců posílí.

Zemanovce v Praze nepovede Šlouf, ale ministr Žák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr dopravy Zdeněk Žák.

Pražská organizace vybrala jako svého volebního lídra Miroslava Šloufa, schválila ho do čela kandidátky na mimořádné konferenci v noci ze středy na čtvrtek. Vedení SPOZ ho však vyškrtlo a nahradilo ministrem dopravy Zdeňkem Žákem.

„Předsednictvo jednoznačně v poměru 13 hlasů ku dvěma řeklo, že si přeje pana Žáka,” komentoval volbu místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš.

Šlouf ČTK ještě před tiskovou konferencí řekl, že se ke svému vyškrtnutí v současné době vyjadřovat nechce. "Samozřejmě, že se nějaký plán rodí," poznamenal s tím, že jej v současné době nechce konkretizovat, protože vyzrazený plán je k ničemu. "Jsou to šaškové," řekl na adresu předsednictva, které ho na čtvrtečním jednání vyškrtlo.

Jde tak už o několikátého ministra vlády Jiřího Rusnoka, který bude kandidovat za SPOZ. V Jihomoravském kraji to bude ministr pro místní rozvoj František Lukl, šéf resortu vnitra Martin Pecina v Moravskoslezském kraji, ministr zemědělství Miroslav Toman v Ústeckém kraji a ve středních Čechách ministr práce a sociálních věcí František Koníček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

4:42 Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět zodpověděl dotazy, které mu přímo položili čtenáři Parlamentníc…